LP

vinyl 12“ a 10“

 

MARIESENA – Ruth (21x) – 7€

Veľmi sa teším, že sme sa na tomto podieľali..nie veľmi známa ukrajinská kapela, ale hudba je to parádna, emotívna, dalo by sa to zaskatulkovat ako emo hardcore: pomalé melódie so zúfalým spevom, vybrnkávačky s občasným chaotickým emoviolence výbuchmi..super J Navrch pekne spracovaný obal v retro duchu a šumný šedo-čierny splatter vinyl.

ALEA IACTA EST / BARNEY GUMBLE / YDINPERHE / YHTEISKUNNAN YSTAVAT (12x) – 7€

Slovensko-fínske splitko, na ktoré som sa tešil veľmi dlho. Zo Slovenska tu nájdeš A.I.E. z Galanty a ich parádny grind/crust, ďaaaalej B.G. s ich thrash hc/punkom. Fínsko reprezentujú dve bandy, od oboch sa dočkáš raw punku, akým sa táto krajina preslávila. Super.

 

REMEK / CHILD MEADOW (2x) – 7€

Keďže máme radi Remek, tak sme sa rozhodli podporiť vydanie ich najnovšieho počinu – split LP s Child Meadow. Od Astronautov môžme opäť očakávať ich špinavý emo/hardcore. Child Meadow tvoria dvaja týpci z Bokanovski a hrajú tak isto živelný emo hardcore. Obe kapely na LP nahrali aj cover od svojich kolegov a na vrch to ma parádny ručne robený sieťotlačový obal.

 

SEE YOU IN HELL – Umět se prodat (3x) – 8€

Starší album od tejto českej kapely, ktorá asi predstavovať nepotrebuje, ale pre istotu..energický hc/punk inšpirovaný japonskými hc s kvalitnými textami. Ku nám sa dostal od Ultima Ratio.

 

AD CALENDAS GRAECAS – …ztráciš – 7€

Starší počin, ktorý výšiel na Ultima Ratio. Z tejto nahrávky sa teším každým počutím rovnako, jak keby som ju počúval prvý krát, a to som ju na gramci už pootáčal neraz. Jedna z najlepších českých hc/punkových nahrávok vúbec, super muzika, dobré texty a pekne zrobená platňa. Niekto to v recenzii prirovnal k miestnej verzii Los Crudos, môže byť..

 

6 MAS – Rape the earth – 6€

6 Mas sú kapela, ktorej existenciu som dlhú dobu registroval, ale nikdy som ich nepočul, ich prvá samostatná nahrávka je fajný mix grindu a crustu. Hrajú už dlho a myslím, že je to na kvalite nahrávky počuť. Vyšlo v kooperácií viacerých labelov.

 

CHORYGEN / BURN THE CROSS – 10€

Splitko dvoch kapiel od našich severných susedov. Chorygen postavili muziku na d-beate s tým, že to občasne okorenia pomalšou pasážou, kde mi pripomínajú Antichrist resp. Silence, agresívny spev v poľštine takejto muzike bohovo pristane. BTC je kus pomalšia, prešpekulovanejšia muzika, cítim tam inšpiráciu neocrustovými kapelami a to ja veľmi rád, plusové body navyše dostávajú za poľský škrek, a že to neni čistá kopírka. Spoluvydali Dementia 13 rec.

 

NON PRESIDENT / MITREGA – 7€

Dementia 13 records pomohli na svetlo sveta aj tomuto splitku. Non President hrajú rýchly, nasratý, uvrieskaný hc/punk, ktorý spomaľuje iba občasne. Mitrega je banda zložená z harcovníkov poľskej scény, ktorí účinkovali okrem iných napr. v Silence, Bold & The Beautiful. Tentokrát namixovali crust/grind, metal, do toho pomalšie melodické pasáže a znie to fakt dobre.

 

NULLA OSTA – Kad utihnu psi..dolazi doba vukova – 7€

Chorvátsky hc/punk so špecifickým zvukom, keďže kapela hrá na dve basy bez gitary. Spoluvydávali Ffud records.

 

ZAPRTI ODDELEK – s/t – 8€

Fffud records majú zjavne slabosť pre balkánske kapely, fajne, fajne..tentokrát podporili vydanie prvej samostatnej dosky Zaprti Oddelek, ktorí hrajú metal/grind.

 

SPIT – Poison in your head – 10€

Výborna izraelská kapela. Počujem tam inšpiráciu americkými old school hc kapelami a vplyvy youth crew kapiel ako napríklad Good Clean Fun, na živo to musí byť masaker. Vyšlo s prispením Ffud records.

 

THE PUBLIC – No grave is deep enough (4x) – 10€

Najnovší počin od Publicu po dlhšej pauze. Muzika klasicky výborna, rýchle sypačky sa striedajú s melodickými vyhrávkami, do toho ukričaný spev, ktorému sekunduje hrubý chlopsky hlas. Vinyl šumne spravený, akurát škoda, že iba jednostranný. Vyšlo na HVMP records.

 

THE BOLD AND BEAUTIFUL / TUNGUSKA – 9€

Parádne poľsko-írske splitko. Poliaci na to idú rýchlo, ukričaná, rýchla muzika vychádzajúca z power violence. Z druhej strany nájdeš muziku v pomalšom tempe, neocrust, čiže crustový základ a do toho melodické vyhrávky. Kooperácia labelov.

 

XAROS – Fat and furious – 9€

Zlostný grindcore z Barcelony inšpirovaný kapelami ako Brutal Truth, Magrudergrind so šumným kresleným obalom. Vyšlov kooperácií labelov.

 

EMBERS – Shadows – 16€

Gatefold 2LP od tejto bandy, v ktorej nájdeš členov Lesser Of Two. Je tam čuť, že to vychádza z hc/punku, ale muzika je postavená hlavne na black a doom metale. Takže klepačky, vybrnkávačky, temné melódie umocnené keybordom a do toho kombinácia black spevu a zúfaleho kriku. Vydali to Iconoclast records

 

CRIPPLED FOX – The final thrash (2x) – 7€

Rozlúčkové LP od maďarských thrasherov. Je tu nasekaných 22 skladieb za 17 minút, takže dostaneš ultra rýchly thrash šmrcnutý trochou fastcoru, solídna rozlúčka, bude mi za nimi kus smutno. Vyšlo na Habanero records.

 

CHAINSAW TO THE FACE – Agonizing pain and perpetual misery (7x) – 10€

Zúrivý, primitívny power violence / grind zpoza veľkej mláky. Toto je prehľad ich doterajšou tvorbou, teda ak ešte hrajú ďalej..Nasekali sem 64 skladieb z diem, splitov, a kompilačiek. Demá sú počuvateľné, štúdiové skladby vynikajúce, mne vúbec nevadí ani dosť dlhá minutáž, keďže takúto hudbičku môžem. Vydal Keule na svojom Roeadel records.

 

TJÄNSTEVAPEN – Dömd  - 8€

Takže švédsko, táto kapelka postavila svoju muziku na d-beat/crustových základoch, do toho štipka metalu, punku, hc a melodické gitarové linky, ktoré vytvárajú ponurú atmsoféru. Ku nám sa dostalo od Roedel records.

 

JESUS CRÖST – 010  - 9€

Dvojčlenná kapela, ktorá kedysi dávno zahrala aj v Bardejove. Vtedy hrali fastcore / power violence a hrajú ho stále akurát je to všelijak pomixované s ďalšími štýlmi, čož robí ich hudbu zaujímavou, až na občasný gore spev, našťastie ho nie je veľa J Navyše pekný kreslený obal, vyšlo na Roedel records.

 

DEATHTOLL 80K – Harsh realities – 9€

Niečo pre fanúšikov rýchlej muziky..zaškatuľkoval by som to ako death/grind, kde je podľa mňa old school grind tou dominantnou zložkou, navyše doplnený parádnymi riffmi. Vyšlo na Roedel records

 

TANTETIMBUKTU / (FUCKING) TRENT – 10€

Švajčiarsko-talianske splitko, Tantetimbuktu bolo možné nedávno vidieť hrať aj na Slovensku, drhnú výborny emo hardcore. Talianska strana je štýlovo trochu inde, je to mix skate punku s melodickým spevom a emoviolence, tiež zaujímave, ale 1. strana jednoznačne lepšia.

 

UŠTKNI – Oči šelem / Protijed – 7€

Ďalšia vynikajúca kapela z Rožnova a opäť to dýcha originalitou, mix punku a starého českého undergroundu, saxofón a mužsko-ženský spev kričiaci skvelé texty, podľa mňa super kombinácia. Na tomto LP nájdeš 2 rôzne nahrávky z rokov 2009 a 2011.

 

JAKUBYSKO / PASKUDA – 7€

Rýchlosť víťazí..Slovenské kapely, ktoré si rozhodne vinyl zaslúžia..Jakubysko hrajú crust/grind kus šmrncnutý metalom., Paskuda zase fastcore. Vyšlo na Totalitariansim Still Continues.

 

RÜBÄNISKÖ – Nihil blues – 7€

Kedysi Dášov nihilistický projekt sa pretransformoval do regulérnej kapely nihilistického punku z temných lesov Malej Fatry, energický punk použitý ako hromozvod pre zlosť týchto punkovcov. Kapela si vydala sama za pomoci Burina rec.

 

BLACK HOURGLASS – Szétfoszló ég, szélre vár (2x) – 7€

Temnota tentokrát prichádza z maďarského Pécsu..kapela vychádza z post-hc, ale je tam počuť aj emo, emoviolence, ako stvorené na jesenné večery. Vydali to Autumn Leaves label.

 

GIVE ME BACK comp. – 7€

Tématická kompilačka venovaná sexualite s tlustým bookletom plným zaujímavého čteníčka. Hudobne je to hlavne post-punk a hc/punk, ale nájde sa tu aj meldický punk rock, alebo hardcore v podaní Amenity, Seein Red, Born Against, Man Lifting Banner, Econochrist, Bikini Kill, Downcast, Spitboy a dalsich..Vydalo Ebullition records.

 

EGOTISMO / STRAGE – 7€

Splitko staršieho dáta dvoch talianských kapiel, ktoré dnes už nehrajú pokiaľ viem. Každopádne tu po sebe zanechali úctyhodnú spomienku v podobe tejto platne. Obe kapely boli inšpirované power violence a grindcoreom. Strage viac inklinovali k power violence, zatiaľčo Egotismo do toho power violence pchali dosť grindu a obom sa darilo vytvárať skvelú muziku. Vyšlo na Biba records.

 

ALTERCADO – El Ruido Y La Rabia – 7€

Starší album od tejto hc/punkovej kapely z Čile, ktorá hrá dodnes. Môžeš čakať temperament typický pre veľa kapiel z tejto časti sveta, ale nájdeš tu aj nejaké melódie. Vyšlo pod hlavičkou Les Nains Aussi records.

 

DIE LAST – Marzenia zdesperowanych romantyków – 7€

Táto kapela pochádzajúca od našich severných susedov sa nechala inšpirovať emom a melodickým punkom a v tomto duchu tvorila svoju muziku, niekde som čítal, že vraj sa podobajú na Boys Sets Fire, niečo pravdy na tom je, ale neni to žiadna kopírka..

 

CRIMINAL TANGO – W granicach rozsadku – 7€

Veselá to banda, ktorá hrá muziku do tanca, čo by pasovala do každej pivárne..mix rock’n’rollu, melodického punk rocku a swingu, v tom občas začujeme aj vplyvy rockabilly a psychobilly.

 

WARSAW HARDCORE PUNK ATTACK vol.1 – 7€

Kompilačka mapujúca varšavskú undergroundovú scénu, štýlovo je to pestré od rockabilly, cez melodický punk rock, cez tvrdšie punková kapely až po hardcore bandy. Vymenujem aspoň zopár z 19 zúčastnených kapiel Criminal Tango, The Fight, Milicja, Warsaw Dolls, Hard To Breathe..

LP má šumný kreslený obal, a tiež CD, aby si to nepočúval furt lem na gramci.

 

WALLS – The future is wide open (2x) – 7€

Walls sú pre mňa novinkou, nikdy predtým než nám od DeGraanrepubliek records došlo toto LP som o nich nepočul..opísal by som to ako nasraný hc/punk s vlastným ksichtom, muzika sa nesie v strednom tempe, občas sklzáva až do ema, a tiež je tu počuť inšpiráciu noiserock bandami ako napríklad Jesus Lizard alebo Melvins.

 

RABIES / STAND UP SPEAK UP! (2x) – 7€

War Pigs rec. sa podieľalo na vydaní tohto veľmi zajimavého splitka, krásny shape vinyl vo forme cirkulárkového kotúča v čierno-bielom splatter prevedení, vymakaný booklet a zatim najlepšie, čo som od Rabies počul, 15 skaldieb extrémneho hc/noise coru. Z druhej strany kapela, ktorá ma za poslednú dobu z Česka najviac zaujala, rýchly hc/punk, ktorý sa nebojí experimentovať a do svojej muziky zakomponovať netredičné postupy aj nástroje. Doporučujem !!

 

TOO SHORT TO HANDLE 3 – THE FINAL comp. – 7€

Kompilačka 34 kapiel z celého sveta hrajúcimi rôzne fast štýly. Nájdeš tu napríklad grind, power violence, fastcore, crust, noise, HC  z kapiel sú tu : After The Last Sky, Blind Rättvisa, Alea Iacta Est,Slapendehonden, Human Error, Cunt Saw a mno ďalších. Vyšlo na Eatshitbuydie records.

 

BOLD AND BEAUTIFUL / ICONS OF EVIL (2x) – 7€

Splitko dvoch poľských kapiel. Bold & Beautiful sú mojou najobľúbenejšou poľskou kapelou, vzíšli z kapiel ako Antichrist, Silence a je to trocha cítiť, akurát že Bold & Beautiful hrajú rýchlejšie a sú v tom cítiť power violence vplyvy. Icons Of Evil vznikli po rozpade Evil a znie to ako ich pokračovanie, brutálny metal punk pre fanúšikov Bolt Thrower.

 

SS20 / DEMERIT – 7€

O tento desaťpalec sa nemeckí SS20 zase podelili s čínskou kapelkou, volá sa Demerit a tentokrát je to melodický hc/punk z Pekingu. SS20 hrajú rýchly hc/punk s metalovými a d-beatovými vplyvmi, doplnenými o hrubý murmur. Vyšlo ako medzinárodná D.I.Y. kooperácia, na ktorej sa podieľalo aj Pope’s Ass productions.

 

POSLOUCHÁTE JIŽNÍ ČECHY 2 comp. – 7€              

Ako už názov napovedá, toť druhé pokračovanie úspešnej LP kompilácie kapiel z južných čechoch. Tentokrát na ňom nájdete 8 kapiel, ktorá každá drtí po 2 až 3 songy. V každom prípade všetko v rozmedzí od thrash metalu, cez hard core až po fast grind core. Nájdete tu aj také stálice, jako DEZINFEKCE, GRIDE alebo výpek v mene RÁDIOLOKÁTOR, S.O.S., DEN ZA DNEM, MURUROA, P.M.L.Z. a PRESSBOIL. Booklet pekne urobený, obsahuje stručnú story všetkých kapiel, texty a fotky. Vyšlo v kooperácii spústy cz labelov, za sk farby košický Totalitarianism Still Continues.

 

POSLOUCHÁTE JIŽNÍ ČECHY 3 comp. – 7€

Tretie pokračovanie kompilácie mapajúcej kapely z južných čiech a opäť pestrá zmeska muziky. Nájdeš tu z každého štýlu niečo – klasický český punk, raw punk, d-beat, crust, grind, fastcore..Z kapiel sú tu protentokrát zastupené: B.T.C.W., S.U.S.U.!, BYT, HIROSHIMA NIGHTMARE, LIVER GARNISH, KATARAKTA, UNFARKT, RESTORT, ROTTEN BRATS, K.Z.O. A FLAŠKA VYSOČINY. Celé to je na šumnom čírom vynile a s bookletom, kde si možeš čo to počítať o jednotlivých bandách. Ku nám doputovalo od Pope‘s Ass.

 

PARTIYA – Assholeraisers – 7€

Zatim posledný počin tejto crust/grindovej kapely z Bieloruska, ktorá sa už párkrát prehnala cez Československo, takže sa snáď už uviedla aj sama..Nič originálne, ale grind/crust spievaný po bielorusky znie podľa mňa fakt dobre. Spoluvydávalo Vörösördög records.

 

KOMATOZ – Two hands – 7€

Zatim posledný album od tejto bandy z Ruska, ktorú ani moc predstavovať netreba, keďže už v Československu milionkrát koncertovala. Kedysi to drhli v street punkovo/disbeatovom duchu, teraz sa do toho navyše zamontovala thrash metalova vlna, plus deathový spev a na tomto LP si možeš popočúvať výsledok..

 

JAN ZABLOUDIL – Polibky na pekelného ptáka – 7€

Debut Valašskej experimentálnej bandy okolo Malárie, zaujímavý a bez spevu. Jeden z mála počinov na našej scéne z oblasti gitarových experimentov. Vyšlo u poľskej Malárie.

 

CEREBRAL TURBULENCY – Impenetrable – 7€

Český dnes už veľmi známy grind core výpek. No jako asi móžu zahrať borci, ktorí mastia techniku už nejaký ten rok? Vyšlo u Khaaranus/Hyenyzm Records.

 

WHO´S MY SAVIOUR / IDIOT SAVANT – 7€

Split LP dvoch nemeckých  rýchlych, zásečných hard core kapiel. Mastička sama. Vydali českí Samuel a Korek Records.

 

BENEFIT COMPILATION FOR MALOKA comp. – 7€

Táto kompilácia je určená na podporu francúzskeho labelu MALOKA, ktorý vydal a vydáva spústu dobrej muziky. 10 kapiel z celej Európy, hrajúcich od punk rocku až pomaly po grind. Z tých najznámejších u nás spomenieme Agathocles, Petrograd, Okotta…

 

ESA Z LESA – St. Tropez  – 11€

Najskôr som zaregistroval, že sa rozpadli a potom, že vyjde nový album. Dúfam, že teda opäť hrajú, lebo ich emo/hardcore milujem po hudobnej aj textovej stránke. Mám síce radšej staršie veci, ale tento album je tiež výborný. Na vydanie prispeli Swamper records.

 

2 LP MIDI LIDI – Hastrmans, tatrmans and bubaks – 14€

Túto kapelu asi veľmi nejako netreba zvlášte predstavovať. Nájdete si ju všelikde možne. Kto má rád sound elektro popu, ktorý vládol v rokoch 80-tych, kde vládli počiatky pc beatov. Samozrejme veľmi originálne spracované, dobré texty a máte tu midi lidi. Spolu 17 songov, cez 71 minút muziky. Ani vôbec nezainteresovaného maníka alebo maníčku to osloví určite. Malárie Records túto CD verziu pláclo na vinyl.

 

SEDEM SUPRAPHON MINUT FAMILY STRACHU – Hluk Off !! – 8,5€

7 Minút Strachu a Supraphon Family spojili svoje sili a vznikol tento projekt, musím sa priznať, že ako noise core, tak aj čistokrvný noise idú mimo mňa, ale v tomto prípade sa mi toto spojenie páči, tomuto hovorím extrémna muzika. Vyšlo na Skaven records.

 

HOW LONG? / KULMA (2x) – 8,5€

Najnovším prírastkom v distre je toto ostravské crustové splitko. Veteráni How Long? mastia crust core, čiže v tom cítiť Disrupt ale aj kus metalu. Kulma je kapela, v ktorej pôsobia aj ľudia zo Sheeva Yoga, čiže záruka kvality..tentokrát hardcore-crust..okrem muziky dostaneš aj šumný kreslený obal. Vyšlo aj vďaka Skaven records.

 

BRNO STÁLE V PLAMENECH comp. – 8,5€

Druhé pokračovanie kompilácie kapiel z Brna a okolice. Sú tu zastúpené stálice ako napr. See You In Hell, Festa Desperado, 6Mas, Risposta Mad Pigs, MacGyver ale aj nové bandy: Bombatölcsér, Boy, Midnatt Död, Tummo, V době moru, Morsa, The Intruderss, S.U.Mo. Všetko sú to inde nevydané špivanky, niektoré vynikajúce, niektoré slabšie, záleži od vkusu, ale deska je to skvelá, aj vďaka tlustému 86 stranovému  bookletu, kde nájdeš brnenský scene report, rozhovory s kapelami a stĺpčeky od vydavateľov.

 

MASS GENOCIDE PROCESS – Poetry of the damned – 8,5€

Kedysi dávno som točil kazetu tohto crustového komanda non-stop a dnes sa ku nám dostala posmrtná deska, ktorú im vydal Adrik na svojom Totalitarian Still Continues, nostalgia! Takže pre tých, čo túto kapelu nepoznajú – čakaj poctivý, temný metal/crust. Vyšlo v hrubom gatefold prevedení na farebnom vynile s download kódom.

 

THE GENTLE ART OF CHOKIN‘ – s/t (2x) – 8,5€

19 skladieb, 15 minút, takže pomalé to nebude a nudné rozhodne tiež nie, keďže kapela zmixovala emoviolence, fastcore, power violence, thrash všetko to dokopy perfektne pasuje. Môžeš čakať brutálnu chaotickú sypanicu, ktorá občas spomalí, aby to celé nezačalo nudiť, výnimkou je iba koniec prvej strany, kde nájdeš trojminútový klasik power violence outro song. Celé to zbehne brutálne rýchlo a kcel by som viac..Spoluvydávali DeGraanrepubliek records.

 

KYKLOOPPIEN SUKUPUUTTO – Likana valikoimassanne – 8,5€

Najnovší album od tejto parádnej fínskej bandy, ktorý znie trocha ako splitko dvoch kapiel. Prvá strana frčí na 45rpm a je to klasický, nasrdený fínsky hc/pank. Po otočení platne si to treba prehodiť na 33rpm a vyvalí sa na teba pomalá, záhrobná a melancholická muzika, ktorá občas prejde do rýchlejších pasáží. Vydalo Tuska & Ahdistus.

 

THE AFTERNOON GENTLEMEN – Power Joogle Pogger Violence 10“ – 8,5€

Ďalšia vynikajúca doska od Dead Heroes Bros., ktorú vydali na podporu letného turné T.A.G. s Weekend Nachos a Backslider. 16 špivankoch na 16 minutách, takže čakaj zbesilý power violence/grind ako na všetkých nahrávkach T.A.G. Obal je kreslený ich dvorným kresličom Jordom a celé je to vylisované na šumnom modrom vinyle.

 

RAKKAUS – Jokainen päivä on taistelua – 8,5€

Album tejto fínskej bandy uzrel svetlo sveta v roku 2009 a je zatim posledné, čo táto banda vyprodukovala. Rakkaus hrajú energický crust/hardcore so zaujímavými melódiami a prevažne ženským nasratým spevom v rodnej fínštine. Taktiež sa to ku nám dostalo od Tuska & Ahdistus.

 

RIVERS RUN DRY / TYRANNICIDE (2x) – 8,5€

O tento vinyl sa delia Rivers Run Dry z hlavného mesta Maďarska a Tyrannicide z Holandu. Prví menovaní tu majú 4 skladby v duchu neocrustu alá Tragedy, zmixovaného s emo až emoviolence pasážami,  R.R.D. sú temní, zúfalí aj nasratí zároveň a mňa to baví. Tyrannicide by som opísal ako chaotický, emotívny, intenzívny a nasratý hardcore, a kus mi to pripomína ranných Catharsis. Navyše to má nádherný kreslený obal. Toto splitko je šupa.

 

HOW LONG? / ROXOR – 8,5€                                         

Pomerne novšia záležitosť, z roku 2009. Na strane A český dis crust core v plnej rýchlosti a nasadení. Strana B Vranov Nad Topľou so svojím demáčom Noise, chaos and disharmony. Násyp v podobnom razení. Ultra rýchly a uvrešťaný dis raw japan punk. Proste žiadne sranice s ničím. Akurát kvalita nahrávky trochu šušťavo pokulháva. Vyšlo v spolupráci cz Malárie a pl Redevil Records.

 

GERM ATTAK – Ouroboros – 8,5€

Tak toto je pomerne mladá kanadská banda, ktorá má ale čerstvo za sebou dlhé európske tour. Na ňom sa mimochodom zastavili aj u nás a riadne to rozbalili v jedinom koncerte u nás na skúšobni… Sakra traja chlopci drtia úplne špinavý a nasratý punk starej anglickej školy. Sa neserú s akordami, od začiatku do konca do valia aj s epileptik sóličkami. Som sa bál, že na doske to už nebude mať až takú šťavu oproti koncertu, ale som sa mýlil. Tento vynil im vyšiel pred dvoma rokmi, nájdete na ňom skoro dvacku songov tohto old school punku. Vydal Capitalicide Records.

 

UŽ JSME DOMA – Pohádky ze Zapotřebí – 8,5€

Poľský label Nikt Nic Newie vydal album tejto českej legendy na LP len nedávno. Aj keď v čechách vyšiel na CD už v roku 1995, v tomto prípade rok nezohráva žiadnu rolu. Veľmi špecifický sound a tvorba je pre túto kapelu príznačná. Zmes punku, jazzu, coru a alternatívy s výborným textom v každom songu. Všetko pod taktovkou frontmana Waneka, kedysi frontmana teplických punkáčov F.P.B.

VIA MEDIA / STRACONY  – 8,5€

Veľmi dobrý poľský anarcho punk split, nahrávaný za jeden deň. To samozrejme neznamená, že je to odfláknuté. Naopak. Energia punku trvá…  Vydala Trujaca Fala/Malárie

 

CZOSNEK – Nielegalna pornografia z wykorzystaniem dzieci, zwierzat i roslin – 8,5€

Poľský pomalý, miestami temnejší hard core punk.Frontman ušatý si ho vydal na vlastnom labeli Nikt Nic Newie v spolupráci s dlhoročným českým súputníkom Malárie Records.

 

INSANIA – Crossfade – 5€

Tento album tejto známej bandy je ešte z roku 94, to však neuberá stále na jeho prednostiach. Zmes českej alternativy, metalu a hard coru plus kvalitné texty, no a máš dobrú kapelu. Vydal ešte ropický Malárie Records.

 

FLAGRUM – s/t – 5€

Experimentálny, uťahaný a temný hard core z od juhu z Maďarska, vydaný u Malárie

 

DEBRIS – TEN2 – 5€

Vyzerá to na ostrovanský nasratý punk pomalšieho tempa s kalsickými punk vyhrávkami gitarovými, vydaný v réžii viacerých labelov.

 

NO MURDER / FAZED  – 5€

Splitko dvoch nemeckých kapiel, hrajúcich pozitiv new school hard core s častými zbor spevmi, melodickými vyhrávkami a linkami. No pritom mi často na um prišli naši tatranci…


DISEASE – Fent des punk una amenaca per a la salut pública – 5€

Nič nemožno vytknúť tejto kapele z Mallorcy. Úplne energický a úprimný hard core punk, ktorý sa dobre počúva i trsá… S heslom This Is Mallorca – Not The World sa neserú a rozbalia na vás svoju rýchlu a špinavú muziku. Vyšlo v kooperácii viacerých španielskych labelov.

 

JELLY BELLY – Deaf till 30 – 5€

Prvý album košickej alternatívno-rockovej kapely. Nájdeš tu 4 skladby s dlhými pomalými až melanocholickými inštrumentálnymi pasážami a elektronickými samplami. Vydalo Deadred/Starcastic records.

 

JELLY BELLY – Über alles – 5€

Rok starý album od tejto košickej shoegaze/psychadelickej kapely vyšiel opäť na Deadred/Satrcastic records, ktorý opisuje túto nahrávku ako oveľa temnejšiu a surovejšiu v porovnaní s debutovým LP.

 

SUBMERGE – s/t – 5€

Ďalšia fajna banda z Francúzska a ich LP z roku 2005. Submerge hrajú rýchly a orginálny hardcore, pričom rýchle, šialené pasáže sa striedajú  s pomalými, sludge pasážami. Trocha mi pripomínajú Nesseriu, ale toto je o dosť pestrejšia muzika.

 

LAHDON AIKA / BURN AGAIN  – 5€

Fínska zmes hard core/crustu pomalšieho tempa a clasic scandinavian rýchleho raw core crustu v réžii viacerých fínskych labelov