EP

vinyl 7“

 

VOCATIO INTERNA / KITT (15 x) – 3€

Našou predposlednou vydanou vecou je toto vynikajúce power violence splitko. Starí PV harcovnííci z Kysúc Vocatio Interna sa prezentujú materialom, ktorý bol nahraný spoločne s tým, čo vyšlo na ich prvom vinyle, masaker. K.I.T.T. tu prezentujú svoju prvotinu, a teiž je to vynikajúce, až mi je smutno, že si dávajú pauzu, ale snáď nie na furt..Toto splitko vrelo odporúčam!!! 

 

RAPSÖD / STOLEN LIVES (17x) – 3€

Rozhodli sme sa podporiť vydanie splitka týchto dvoch českých kapiel, ktoré už majú čo-to za sebou…Obe hrajú energický mix hardcoru a thrash metalu, ochutnávky toho jak to zneje sa dajú nájsť na nete na stránkach kapiel. Okre muziky to má aj krásny roztvárací obal.

 

KRÜGER / LOS REZIOS (4x) – 3€

Naším 15. vydavateľským počinom je podpora tohto interkontinentálneho splitka. Los Rezios sú z Peru, drhnú metal/crust už nejaký ten rôčik a je to počuť..O tento sedempalec sa podelia s Kruger, ktorí fungujú v Prahe a hrajú hrubý d-beat/crust s mužskom-ženským spevom, mňa to fest baví, dúfam, že bude aj Vás.

 

KRÜGER – s/t (7x) – 3€

Kruger sú fakt dobrí, takže sme ich podporili aj pri tomto ich samostatnom sedempalci. Opäť môžete čakať rezký d-beat/crust s ženským aj mužským krikom. Z tohto štýlu je to podľa mňa momentálne najlepšia kapela v Čechách.

 

BURN THE CROSS / HOLY EXTERMINATION (12x) – 3€

Zatiaľ posledné dietko Different records, je splitko dvoch kapiel naších severných susedov. Od B.T.C. môžeš čakať zaujímavý a rýchly hc/punk, zatiaľčo od z druhej strany splitka sa na teba bude valiť metal/crust v strednom tempe.

 

KUMURU / SHEEVA YOGA (19x) – 3,5€

Novinka na Different records..Po pár rokoch existencie a jednom vydanom split D.IY. CD vyšla najlepšia bardejovská kapela :) KuMuru aj na vinyle, od experimentálneho hc/punku sa posunuli k power violence a nové skladby majú šetky okolo minúty. Spoločnosť na splitku im robia kamoši Sheeva Yoga so skladbami z nahrávacej session k doske Svět ten, čert vem, ktoré sa však už na platňu nezmestili.

 

HUMIT / ABORTION / ALEA IACTA EST / SEDEM MINÚT STRACHU / KUMURU / PASKUDA (29x)

6-way split, na ktorom nájdeš tie rýchlejšie odnože slovenského undergroundu, zase to popíšem zaradom, takže: noise grind, old school grind, grind/crust, noise core, experimental prasopal a fastcore. Za KuMuru sme prispeli na vydanie aj my.

 

FYASCO – Pod nechtom býva najväčšia tma (3x) – 3€

Adrik vydal ďalšiu parádnu vec, toť jeho slová: “ Chaotica hard core power violence s priamymi textami, ale aj s hraním sa so slovíčkami a dvojzmyslami. Chlapci z kapiel DOWNSTREAM, MENTAL TENSION alebo MACUMBA si šňupli rozdrvené črepy z fľaše dopitej borovičky a pomaznali sa so svojimi nástrojmi. Žiadne veľké hranie, iba úprimnosť a krvavý nôž vo vrecku od vinných obetí.”

 

BESTHOVEN / DIS-K47 (2x) – 3€

Ďalšie EP od Totalitariansim Still Continues a k tomu pár slov od vedúceho firmy: “ Studená vojna one man d-beat maniakov z Brazílie a Čiech! Päť skladieb naozaj špinavého dbeat punku s trpkou príchuťou miestnych favél plus na druhej strane dve pecky od Kraťasa (MIDNATT DOD, DISFUNKCE MYSLI, RAW REASON, HUMAN FAULT), ktoré úprimne rozflákali tie od služobne staršieho kolegu.”

 

ZEMĚŽLUČ – Odložte všechnu naději (2x) – 3€

Moja najobľúbenejšia punková kapela z našich končín. Chlopi hrajú punk už od osemdesiatych rokov a za ten čas vyzreli ako víno. Špecifikom Žluče sú výborne texty, na tejto doske je to čistá negativita, teda až na poslednú skladbu, ktorá to ukončí v optimistickejšom duchu. Vyšlo na Ultima Ratio, čiže perfektne spracovaný booklet je samozrejmosťou.

 

ZEMĚŽLUČ – Zabit v akci (2x) – 3€

Klasická Zeměžluč: výborna muzika, inteligentné texty, tentokrát anti-militaristicky ladené. Vyšlo na Ultima Ratio taktiež s parádnym bookletom.

 

JACK / BOMBATÖLCSÉR (2x) – 3€

Jack sú od našich južných susedov, je to fajný, vyhratý grindcore, ktorý si to ide jak buldozér, ale občas aj spomalí a obohatí muziku o crossoverove pasáže. Z druhej brnenská banda, ktorá tiež hluší grindcore veľmi podobného strihu s výraznou metalovou gitarou a občasnými pomalšími pasážami. Vyšlo s prispením Ultima Ratio.

 

COMMODORE 64 / RESTRICTION – 3€

Split dvoch českých kapiel, pričom pre obe je to debut. Obe bandy hrajú hc/punk. V podaní Restriction dosť líznutý metalom. Hudobne sa mi viac pozdáva strana Commodore 64, kvôli lepšiemu zvuku a kratším skladbám, ktoré na mňa pôsobia energickejšie. Vyšlo s prispením Ultima Ratio.

 

RABIES / KLUTZ – 3€

Ďalší zárez v dlhej diskografii Rabies, aj tu si idú svoj štýl extremného hc. Z druhej strany tiež rýchlo a hlasito, Klutz čerpajú inšpiráciu v power violence vodách. Vyšlo s prispením Ultima Ratio.

 

JONESTOWN / KOHOUTEK – 3,5€

Staršie splitko dvoch českých kapiel z Kladna. Jonestown hrajú crustcore a Kohoutek by sa dal opísať ako experimentálny grind, keďže vo svojej muzike mixujú rôzne štýly. Vyšlo na Phobia records.

 

ONANIZER / HERPES DE CRACHAT DE FILLETTE – 3,5€

Český Onanizer hrajú grindcore už roky a za ten čas si vybrúsili štýl, čoho dôkazom je táato nahrávka. Z druhej strany francúzski kolegovia, ktorí drtia gore grind, ktorý nie je zlý, ale ja tento štýl neviem veľmi oceniť. Vyšlo v kooperácií labelov.

 

XTRA VOMIT / POSITIVE NOISE – 4€

Americké splitko, ktoré vyšlo na IFB records. Xtra Vomit sypú energický hc/grind. Positive Noise hrajú rýchly hc/punk. Veľmi sympatické je, že na obal platne použili papier určený na vyhodenie a domácu sieťotlač, pričom na kvalite to nie je vúbec poznať.

 

GRIDE / THEMA ELEVEN – 3,5€

Toto je šupa..jedno z najlepších splitiek, čo kedy v Česko-Slovensku vyšlo. Rozlúčková špivanka od Thema Eleven na motív z Vtedy na Západe, výborný metalický emo hardcore. Smutná, zádumčivá skladba, potom prídu Gride a ich strana Ťa prefacká. Hrajú svoj typický, technický gridecore, 2 skladby a k tomu parádne prerobili Žiletky od Psích Vojákov. Vyšlo na Insane Society. Doporučujem !!!

 

LIVIA SURA / HAZARDER – 3€

Livia Sura sú z Rumunska, na ich strane nájdeš kompozíciiu ovplyvnenú Amebixom, black metalom a štipkou ema. Chorvátska strana u mňa vedie, prevalcuje Ťa tu stoner  metal s brutálnym vokálom. O vydanie sa postaralo PMK records.

 

CONQUESTIO / WOUNDED KNEE – 3€

Pre mňa donedávna neznáme české bandy. Conquestio hrajú crust punk s dvoma gitarami, halvne druhá gitara tomu dodáva šmrnc. Wounded Knee plávajú v rýchlejších vodách, thrash so ženským spevom. Splitko vyšlo ako benefit pre Anarchist Black Cross za účasti viacerých labelov.

 

ALIUSTERA / ROSA PARKS (2x) – 3,5€

Aliustera sú z Brna a som z nich nadšený,  trošku mi to pripomína rožnovské kapely, chytľavý a zajímavý punk v strednom tempe, mužsko-ženský spev, do toho trúbka a poetické texty, super. Z druhej strany ich kamoši Rosa Parks z Orlovej, čiže anarcho-punk s melodickým, občas recitovaným ženským spevom a angažovanými textami. Ku nám sa dostalo od  Burina records.

 

CHEAP TALK /  RÜBÄNISKÖ (3x) – 3,5€

Tieto 2 kapely okrem Váhu a kamarátstva najnovšie spája aj spoločné splitko. Cheap Talk by som opísal jak old school hc/punk, rýchla ale aj melodická, no predovšetkým zaujímavá muzika. Na druhej strane rezký, zlostný hc/punk s nihilistickým posolstvom. Burina records sa postarali o vydanie.

 

ZUDAS KRUST – Dogs of the doomland – 3,5€

Indonézska brúska a ich prvý samostatný počin na vinyle. Chlopi hrajú už nejaký ten piatok špinavý, energický, dobre zahratý d-beat, besný štekot a občas nejaké sóličko na spestrenie. Spoluvydávali Rauha Turva records.

 

DISTAX / BARNEY GUMBLE / BASAL BANAR / HOPSASALA / RÚBANISKO / NIČITEĽ (7x)

6-way split mapujúce slovenskú crust a hc/punk scénu..zaradom tu nájdeš crust s melodickými linkami, rýchly hc/punk, crust grind, severský crust, hc/punk s tematikou crustu J a svojský drum’n'bass. Vyšlo na Totalitariansim Still Continues.

 

PIVNICA / SVINĚ! (2x) – 3,5€

Česko-slovenské splitko, kde nájdeš nadupaný hc/punk s kritickými textami v podaní Pivnice, ktorá ma fakt milo prekvapila. Z druhej strany svinský punk v strednom tempe. Vyšlo s pomocou Ventilátorr records.

 

PIVNICA – Pod lampou býva najväčšia tma (2x) – 3,5€

Samostatné EP od Pivnice. Hrajú už desať rokov, ale zaregistroval som ich až na splite so Svině! Spolu s Rúbaniskom momentálne najlepšia hc/punková kapela na Slovensku, opäť im prispeli na vydanie Ventilátorr records.

 

DISPENSE - Nothing but the truth (5x) – 3,5€

Švédska kapela, ktorá hrala začiatkom 90-tych rokov. Čerpá to zo švédskych kapiel z 80-tych rokov, takže d-beat, crust raw punkový guláš. Klasika žánru J Reedícia v podaní Roedel records.

 

AGATHOCLES / MPG (4x) – 3,5€

Miliónta náhravka od mince core pradedov, tentokrát 10 skladieb nahraných v Indonézii v roku 2013 vrátane mojej obľúbenej Lay Off Me. Z druhej strany 6 skladieb od thrash / grind bandy z Kalifornie. Vyšlo s prispením Roedel records.

 

CAPITALIST CASUALTIES / DISCORDANCE AXIS – 3,5€

Repress tohto živákového splitka 2 výborných kapiel. C.C. sú bezpochyby power violence legenda a Discordance Axis je taktiež zvučné meno, ak nepoznáš čakaj netradičný grindcore.

 

THOUSANDSWILLDIE – A carcass is only dead once – 3€

Grindcore nášup, ktorý na toto EP nasekal 25 skladieb a napriek tomu, alebo možno práve preto J to znie dobre. Vyšlo na RSR records.

 

ALEA IACTA EST / RAGEOUS INTENT (2x) – 3€

Najnovšie splitko A.I.E. pokračuje vo vysoko nasadenom štandarde, opäť vynikajúci grindcore nárez z občasným pomalšími pasážami, moja najoblúbenejšia slovenská grind banda. O asfalt sa delia so španielským old school grindom, minutážou dlhšie skladby, ale tiež riadne šupy. Vyšlo na Sekáč records.

 

MIDNIGHT CRISIS – s/t – 3€

Táto kapelka z Nemecka mi troška pripomína starú bandu Lama, keby hrali kus rýchlejšie..hraje svižný, špinavý hc/punk spievaný po fínsky a to tomu dodáva ďalší rozmer, ktorý sa mne osobne dosť páči..

 

LEECHFEAST / MARNOST – 3€

Temnota. Jeden song od Leechfeast zo Slovinska, ktorí tvoria sludge bahno s chorým spevom. Z druhej strany jedna báseň od Marnost, ktorej základom je black metal, ale prevedenie je riadne noisové, text je báseň od S.K.Neumanna z roku 1927. Vyšlo s prispením Burina rec.

 

FESTA DESPERADO – Alergie – 3€

Posledná doska od tejto vynikajúcej kapely z Brna, budem sa opakovať, vynikajúci energický raw punk, inteligentné texty, super grafika. Festa mi bude chýbať..

 

SHALLNOTKILL / STRONG AS TEN – 3€

213 records sa postarali o vydanie tohto francúzskeho splitka. S.N.K. hrajú zaujímavý mix rôznych štýlov – emo/hc, metal a hc/punk. S.A.T. mixujú thrash ala Cryptic Slaughter a NYHCa znie to celkom fajne.

 

SHALLNOTKILL – s/t – 3€

Zaujímavá a pestrá muzika v strednom tempe, ktorú nie je ľahké zaškatuľkovať. Základom je emo/hc s občasnými melodickými a metlovými výhravkami, ale vplyvov tu je počuť oveľa viac, do toho uvrieskaný spev. Francúzska kapela vydaná na francúzskom labeli 213 records.

 

YOUSSOUFTODAY – s/t  – 3€

Kapela z Francúzska hrajúca rýchly hardcore/punk, ktorý je miestami okorenený singalongami. Vyšlo to v kooperácií 3 francúzskych labelov.

 

TUNSTIN GAT – s/t  – 3€

Sedempalec staršieho dáta, ktorý vyšiel na 702 rec. T.G. boli z Kalifornie a hrali melodický punk rock.

 

FINAL DRAFT / APATHETIC YOUTH – 3€

Inglwood grindcore stojí psáno na tomto splitku a presne to tam nájdeš. Nasratý grindcore/power violence v podaní F.D. a od A.Y. zase môžeš čakať podobný štýl muziky, ale navyše šmrcnutý hc. Vyšlo na Deep Six.

 

BOMBANGREPP – Förådd Av Samhället (2x) – 3€

Ďalším počinom Skaven records je tento sedempalec Bombangrepp. Pre mňa doteraz neznáma a milé prekvapko, švédska hardcore/punk jazda, počujem tam kus Anti-Cimex, kus Krigshot, ale pritom to má vlastný ksicht.

 

HOMOCONSUMENS / AD CALENDAS GRAECAS – 3€

Splitko dvoch českých kapiel, ktoré dnes už na koncertoch neuvidíš, ale som presvedčený, že toto poteší každého milovníka poctivého hc/punku. Homoconsumens sa silno inšpirovali talianskym hc/punkom alá Indigesti, Wretched, energické, rýchle, nasraté..za touto kapelou mi je fakt smutno. A.C.G. na tomto splite v porovnaní s LP trocha zvoľnili, ale vúbec to neni na škodu, do klasického hc/punku zamiešali trocha starej českej alternatívy a výsledkom je neopočúvaný hc/punk v strednom tempe.

 

NIHIL BAXTER – s/t  – 3€

Ďalšia thrashpunk šupa od Spasti fantastic records. Tentokrát samostatný sedempalec z roku 2009. Opäť niečo pre fandov Reproach alebo napríklad Surf Nazis Must Die.

 

REPULSIONE / ARCHETYPE OF NOTHING – 3€

Dve obskurné talianske spolky. Prvá s heslom ANTI HUMAN POWERVIOLENCE sataňáckym. Päťka songoch vymasteného ultrarýchleho, ultrabustrovaného a ultraujačaného vresku v kombinácii s pomalšími pasážkami. Jeden cover tu hodili hoši od RUPTURE. Druhé mužstvo nezaostáva. Úplny výplach v podobe mixu zvieracieho grindu a fast coru v štyroch songoch. Jakoby to borci nahrávali niekde v pivnici bitúnka. To oni asi nechoďa na fotbal abo ku Benediktovi.

 

KOBRA XI / S.I.K.A. – 3€

Už pomaly pamätné splitko česka a slovenska, ešte niekedy z roku 2004. Takže tu móžeš nájsť skate hard core thrash s jačaným a hrubým vreskom na strane jednej a skate hard core thrash s jačavými spevmi na strane druhej. Tak.

 

KURUMA BAKUDAN – s/t – 3€

Tak toto sa nám tiež podarilo vyhrabať s Valáškovho distra, niekde z prachu. Áno, album tejto francúzskej bandy je ešte z roku 1998. Kámoško, to je ale nádhera: kto má rád napríklad taký Dog Face Hermans alebo Recusant. Spústa alternativ pasáží, spústa zvratov, nečakaných zvreskov… ale šetko s prehľadom zahrané a surové. Pekné.

 

365 DAGAR AV SYND – Reu nu perte m hru (2x) – 3€                               

Ďalšia švédska trojka, ktorá tento svoj matroš stočila v rokoch 2003 a 2004. Česká Phobia Records to však vydala len toť nedávno. Čas nehrá rolu žiadnu. Táto trojka Vám už klasicky po švédsky roztrhne prdelku svojim ponurým dis beat crustom surovým a ukričaným a energickým. Nejako nie som vyznávačom tohto štýlu, ale toto epko je dobré po všetkých stránkach. Len pustíš a mangľuješ…

 

LESSER OF TWO – Trans mutation – 3€

Temný a rýchly a nasratý trojčlenný zbor z Oaklandu. Myslím, že netreba nejako predstavovať. Výborne zahratý a nápaditý crust hard core, plný zmien. Alebo neviem čo. Cítiť tam máličko také známe ďalšie temné americké bandy… je to ale rýchlejšie, svižnejšie a avantgardnejšie. Lepšie. Tak.

 

TROPEZIO / LA VIRGEN DEL POZO – 3€

Na dvakrát pánové z Puerta Rica. Prví mastia rýchly, namastený hard core punk v rodnej reči. Ale riadne rýchly, žiadne sranie sa. Tak od podlahy, keď ma niečo hnevá. Druhí mastia podobne, len tam už vsuvkávajú dvošľapku a metalové ultrarýchle riffy. Takže taký blast rýchly hard core thrash metal.

 

ALEA IACTA EST / RAS (2x) – 3€

Zatiaľ posledný počin od najlepšej slovenskej grindovej kapely, potom, čo Mizar ohlásili koniec..čakaj ultrarýchly grind so štipkou crustu. Z druhej strany splitka nájdeš španielskych grinderov RAS, ktorý drhnú klasický grind. Vydalo to Sekáč records.

 

BOILING POINT – Thrash the railroads (2x) – 3€

Verím, že túto kapelku netreba moc predstavovať, ale pre istotu..ak máš rád napr. Scholastic Deth, Nihil Baxter alebo George Harrison, tak sa Ti bude určite páčiť aj žilinské thrash hc komando, ktoré má energie na rozdávanie. Ako bonus je pri tomto flexi vinyle šupnutá aj nášivka. Vyšlo to na Totalitarianism Still Continues.

 

HEXIS – Seputus/Fatum (2x) – 3€

Na tomto EP nájdeš dve skladby od týchto Dánov, ktorí drtia zmes black metalu, hardcoru a post-metalu, je to temnota a k tomu je aj dopasovaný obal. Spoluvydávali to Skaven records.

 

FESTA DESPERADO – Život ve hříchu  – 3€

O reedíciu MC albumu od Festy Desperado, ktorý vyšiel v roku 2005 sa postaralo Waking the Dead recs a treba dodať, že táto nahrávka si vinyl rozhodne zaslúžila. Najlepší český raw punk/crust s parádnymi textami.

 

DEPRESY MOUSE / PASKUDA – 3€                              

Pomerne nová vec, ktorá vyšla za účasti viacerých labelov zo slovače i češe. České myši na poslednom matroši mlátia svoj povestný fast hard core, ktorý kombinujú s pomalšími pasážami. Klasika depresy. Banskobystrickí borci na strane druhej spískali svoju debut epku, na ktorej drtia rýchly fest fast core prasa na dva škreky. Obal a nahrávka sú síce trochu nevýrazné a zahmlené, ale co už.

 

FLYING ENTERPRISE – Dio film – 3€

Znova sa nám objavila táto epka českej bandy z dielne Ultima Ratio. Po dva anglicky spievané songy na každej strane v duchu alternativ emo rocku výbornej kvality. Takže táto trojka poteší fandov takých kapiel, ako napr. Ravelin 7, My dead cat alebo im podobných.

 

PNS – s/t – 3€                                                                          

Výborná česká parta, ktorá možno u nás nie je tak často varená – pečená. Chlopi drtia v desiatich váloch veľmi dobre ten svoj rýchly a uštipačný crust punk. S ničím sa neserú, proste od začiatku do konca ti vypláchnu a vyvrieskajú stručne svoje trápenia a hnevy. Vyšlo u Papagájuv Hlasatel Records. Odporúčame

 

CONFUSIONE – s/t – 3€                                                      

Po dlhšej dobe sa nám tento produkt tejto talianskej bandy znova objavil na sklade. Borci v rodnej reči mastia rýchly epileptický hard core punk, plný zmien tempa a vyhrávok. Vyšlo v kooperácii viacerých ital labelov.

 

SINERGIA – Victims of another flashback – 3€           

Táto španielska banda zahrala a nahrala na tento ep album pouze covery. Inak má svojich dosiek niekoľko, ale toto album vydal český Human Liberation Front z Liberca a asik to ide aj na ich podporu. Nájdete tu 6 songov, všetko od starých klasík. Dve songy od D.R.I. a po jednom od Dead Kennedys, Anti – Cimex, Totalitär a Elektro Hippies. Čiže nakládačka slušného, rýchleho a špinavého hard core punku.

 

HENRY FONDA – s/t  – 3€                                                  

Berlin power violence je to. Nedávno títo chlopi hrali u nás a miestni metloši sa čudovali, čo tak krátko hrali… Takže pre vyznávačov starej power violence školy dávame do povedomia. Klasik rýchle seky s pomalými, klasik hrubo zrno spev s jačaním… Raritou je, že epka fičí len po jednej strane, čiže je jednostranná. Vyšlo v kooperácii viacerých labelov zo šveta. Odporúčame

 

VAE VICTIS / GIVE UP ALL HOPE  – 3€                     

Prvá austrálska parta so ženským krikom mastí dis crust hard core sem-tam s melodickými vyhrávkami po vzore US kapiel toho strihu. Druhá parta  je z Londýna a drtí Vám do ušoch dis hard core, človeče sem-tam s metalovými pomalšími a kratšími vyhrávkami. Ide to pospolu v pohode. Tieto bandy išli spolu v 2007 spoločné euro tour, ta im to vydala parta viacerých euro labelov.

 

OFFENSIVE – Human Machine – 3€

Švédsky crust/punk s vplyvom starých Amebix a s holkou za bicími. Vydal Falafel Media/FRR Records

 

SCARED FOR LIFE – Is This The Price Of Freedom – 3€

Americký energický hard core/punk s crustovými v plyvmi a podmanivým „sladkým“ spevom. Vydal americký Despotic Records.

 

RUPSBAND – 8 Track Thrash Attack  – 3€

Riadne omastený skate thrash hard core z Holandska so všetkým fšudy. Energia a rýchlosť zaručená. Vzišlo u UPS Records.

 

CZOLGOSZ / OPUS DEAD – 3€

Prvá US bostonská banda, ktorá sama seba popsala jako anarcho-absurdo punk a sekne to. Miestami mi to Dead Kennedys trošku. Výborné. Druhá španielska z Madridu reže anarcho melodický hard core punk jak prasa veľké…Vyšlo v kooperácii euro-US labelov.

 

I.R.D. – Aldrig Kopt-Aldrig Sald – 3€

Výborná švédska úderka, hrajúca zmes rockenrollcrustu. Poriadne nakopávajú prdelky všetkým aj so svojimi ostrými krátkymi sóličkami, aj nasratým spevom, aj fšetkým…

Vyšlo v kooperácii švédskeho Bridge Records a fínskeho Combat Rock Industry.

 

DRUNKARDS / CANCER SPREADING      – 3€       

Splitko 2 talianských kapiel, Drunkards hrajú thrash tak ako je to teraz v móde, mne to kus pripomína Municipal Waste, ale ozaj iba vzdialene. Z druhej strany vinylu nájdeš metal/crust v strednom tempe zo záhrobným spevom, takzvaný stenchcore…

 

RADIATION – Plutonium overdose (3x) – 3,5€

Toť nedávno vyšla vinylová prvotina tejto slovenskej thrash metalovej bandy. Hrajú už nejaký ten piatok a ich koncerty sú parádne, ich nahrávky ma až do teraz moc nebrali, ale táto je fajna. Old school thrash silne inšpirovaný starým nemeckým thrashom alá Sodom. Vyšlo v kooperácií labelov, ku nám sa dostalo od Skaven records.

 

KRÜGER / KNARK (2x) – 3,5€

Krüger vydávajú jeden vinyl za druhým, opäť môžeš čakať hrubozrný d-beat / crust s mužsko-ženským vokálom. Tentokrát sa delia o asfalt so švédskou kapelou, v ktorej hrajú nejakí ľudia z Makabret Fynd, ale k nim by som to neprirovnával, táto hc/punková kapela síce má povestnú švédsku energiu, ale skladby sú komplikovanejšie, čomu sa prispôsobuje aj vokál, takže nečakaj klasický jednotvárny vreskot. Vyšlo s prispením slovenského Vetilatörr records.

 

ARCHAGATHUS / NO THOUGHT (4x) – 3,5€

Takže Uranium Overdose rec. pokračuje vo vydávaní našlapaných grindových vinylov. Tentokrát Kanaďania Archagathus, ktorí toho majú už hodne na rováši s 2 mincore skladbami. Z druhej strany No Thought,  ktorých som doteraz nepoznal, drtia old school grindcore, fandov Cathether abo napr. Insect Warfare to určite poteší. Čierno-biely splatter vinyl a šumná grafika k tomu.

 

THE DELEGATORS – Minus One / I Didn’t Mean To Break Your Heart (5x) – 3,5€

Korene anglickej kapely The Delegators nájdeš v rocksteady a rannom reggae, k tomu pridaj štipku Motownu a soulu 60-tych rokov. Toto Ťa zaručene roztancuje a zlepší Ti náladu. Singel vyšiel na BandaSka records.

 

ALEA IACTA EST / CONTROLLED EXISTENCE  – 3,5€

Všetci, ktorí máte radi rýchle kapely si môžete byť istý, že toto poteší..A.I.E. so svojím druhým vinylovým vydaním, môžeš čakať parádny ogrindcore s občasnými výletmi do crustu. Z druhej strany „pražská“ kapela hrajúca fastcore, krátke ale za to pestré skladby, mne to troška pripomína Idiots Parade.

 

MESRINE / ENTRAILS MASSACRE – 3,5€

Toto je prvé vydanie nového slovenského vydavateľstva Uranium Overdose. Niečo pre všetkých grindocre maniakov, Entrails Massacre to drhnú už od roku 1990 a je to počuť. Mesrine sú služobne mladší, ale zato patria k tomu najlepšiemu, čo v tomto štýle môžeš nájsť. Plusom je aj krásny modro-priesvitný vinyl.

 

BETON / SKELETON – 3,5€

Na tejto sedmičke nájdeš bratislavský d-beat/crust na jednej strane, ich špivanky sú z rovnakej nahrávacej session ako tie so splitka s Besthöven. Z druhej strany týpek z Kanady v podobnom štýle, ktorý si všetky nástroje a spev nahral sám. Jeho d-beat je navyše okorenený štipkou blackmetalu. Vydalo Ultima Ratio records.

 

DRAINLAND / ENABLER – 3,5€

Toto splitko k nám došlo z Holandska od De Graanrepubliek records, ale nájdeš na ňom bandy z Írska – Drainland a z Ameriky – Enabler. Amíci drtia mix death metalu a hc s občasnými pomalšími pasážami. Drainland je poriadna temnota, 5-minutoý sludge song, kde občas kapela zrýchli do crustu, do toho zúfalý krik a parádny zvuk.

 

GRINDING HALT / SUFFERING QUOTA – 3,5€

Grinding Halt drtia emoviolence, čiže môžeš čakať chaotickú a zajimavú muziku plnú energie a rôznych vplyvov, prvý song v grindovom duchu a zvyšné dva v strednom tempe s uvrieskaným spevom. Suffering Quota sú trochu rýchlejší, ale ani o trochu menej zajímavý, je to grind v duchu Phobie alebo Assück a so zvukom His Hero Is Gone, čo tomu dodáva zajímavý nádych. Vydalo DeGraanrepubliek records.

 

SUFFERING MIND / WOJTYLA (2x) – 3,5€

Kto ma rád zbesilý grind mixutý crustom, tak si pri tomto splitku prijde na svoje. Obe kapely sú z Poľska a hrajú energický grindcore s politickými textami. Spoluvydaváli to Dead Heroes Bros.

 

INFEKCJA – s/t – 3,5€

Zatiaľ posledná nahrávka od týchto crustových veteránov z Poľska. Možeš očakávať klasiku – metalický crust inšpirovaný škandinávskou školou, navrch o má aj parádny obal, ktorý kreslil Pablo (Chaos w Mojej Glowie).

 

SAKATAT / CUT YOUR THROAT (2x) – 3,5€

Tento split je u nás vďaka Trenchcore Records,sk zástupcovi spomedzi viacerých iných labelov, ktoré to spoluvydali. A milo nás to prekvapilo. Prvá banda je z Turecka a mastí ultra rýchly a dobrý fast core grind v rodnej reči na 7 songoch, s jedným z nich coverom od SOB. Druhá banda je z Grécie a na 6 songoch drtí podobne rýchly fast fast core  vreskot bodrel.

 

ZEMĚŽLUČ – Z očí do očí – 3,5€                                    

Materiál na toto epko tato známa brnenská trojka nahrala v jari 2007. Stále rovnako dobrí a neúnavní pánové, ktorí drtia svoje rýchle punkové rify, jak na cinkulárke, so stále dobre otextovanými songami. Zo slovenských porovnaní ma akurát napadla Davová psychóza pre tých, čo by ich neznali. Výtvarná zložka – komplet obal už tradične na výbornej úrovni. Čiže to vyšlo pod hlavkou Ultima Ratio a peace and Love Records. Odporúčame.

 

GERM ATTAK – A Bleak Future – 3,5€                         

Títo kanadskí borci mlátili show už aj u nás v Bardejove, na skúšobni. Zohratá mladá trojka drtí na tomto hnedom vinylku hrubý a mastný old school špína punk po vzore starých fínskych kapiel. True punk, kde sa nikto s ničím nehrá. Napare do každého, kto sa im postaví do cesty. Odporúčame. Vyšlo na kanadskom labeli Capitalicide records.

 

HRYDJUVERK! / PATIENT ZERO – 3,5€

Toto zelené Epko je splitkom islandských mlátičov v duchu crust hard coru s dvomi spevmi a anglických fastovných coristov umlátených… Verím, že o nich ešte bude počuť… Vydal anglický Holy Shit Records.

 

KYKLOOPPIEN SUKUPUUTTO / DEATH TOKEN – 3,5€

Takže toto je veľmi dobrá doska. Jedna fínska a jedna dánska kapela. obe bandy hrajú skvelý a energický dis –raw thrash core punk. Ja neznam co ešte. Proste výborná atmosféra…

 

KYKLOOPPIEN SUKUPUUTTO – Kuuluuko Meidän Todella? – 3,5€

Samostatné epko tejto fínskej kapely z roku 2005. K.S. čerpajú veľa z tradičnej fínskej pankovej školy, ale taktiež z US HC rokov 80-tych. Teda čakaj rýchlu, tvrdú, agresívnu muziku, plus treba uznať, že fínština je jazyk, ktorý k punku fakt pasuje. Doporučujem.

 

MONDO GECKO / TIME OF MY LIFE (21x) – 1,5€

Najnovší počin v kooperácii sk labelov, medzi ktorými sme sa ocitli aj my. Izraelskí Mondo Gecko hrali pred časom aj u nás a drtia rýchly hard core. No a našich Tatrancov veľmi predstavovať nemusíme, na tomto matroši jebovia mlátia svoj old school hard core punk v energii a slušne už vyhrato. No nekúp si to…

 

TIME OF MY LIFE – s/t (9x) – 1,5€

Druhá epka týchto tatranských jebov z lesa, prvá samostatná epka. Nahraté koncom roka 2008. I na tejto doske ostávajú verní svojmu rýchlemu old school hard coru. Z piatich songov kričí Kubo štyri razy po anglicky a na jednom vo svojej rodnej reči. Vyšlo za prispenia viacerých sk labelikov, medzi ktorými bol aj ten náš.

 

HIBAKUSHA / DEPRESY  MOUSE – 1,5€

Český split dvoch českých našľapaných choas/grind/fast core bandov v réžii View Beyond/Impregnate Noise Laboratories Records

 

OBLITERATE / MASO – 1,5€                                          

Toto splitko vyšlo ešte niekedy v 2005 roku v réžii KAZ-Rechords a Production X. Čiže slovak vec po všetkých stránkach. Prví, košickí, dlhoroční technik grind core mastiči so spústou zmien a veľmi dobrým technickým hraním v štyroch songoch. Druhí, zvolenskí, na dvoch songoch (prvý cover od testimony a druhý v angličtine) v rýchlom hard core crossover s výletmi do grindu a samplov v jednom songu.

 

LIFE POSSESSION – s/t – 1,5€

Debut hnedý vinyl tejto českej kapely, ktorá hrála aj u nás. Na piatich songoch tu prekypuje dis beat crust punk s hrubým revom. Proste temná romantika. Vyšlo v kooperácii viacerých českých labelov.

 

ONLY WAY OUT – s/t – 1,5€
Táto poľská banda patrí ku straight edge crew, tým pádom im to vyšlo aj na poľskom X labeli Refuse Records. Takže v tomto prípade ide o nasraný pozitif new school hard core punk s angažovanými (ale netrápnymi) textami o chybách v scéne, priateľoch, klamstve… Aj pri nich som si na našich tatrancov spomenul.

 

AMYGDAL – Amygdal – 1,5€

New school metal/emo core band zos Nemcoch, na nemeckom labeli Flowerviolence vydané.

 

UMIGLIOZIONE – Rabbia – Natural Evolution Of Brutal Core Concept – 1,5€

Riadne umastený, uvrieskaný výplach bodrel fasting grind, jak sviňa asik zos Espani. 

 

RASHIT – TaksimDe Bangy Jumping – 1,5€

Ta toto je úderka priamo z tureckého Istambulu. Prvý song jak vystrihnutá tradičná turkish ľudová piesnička, šmrcnutá ska punkom. No a vlastne aj šecko je buď šmrcnuté stredne tempovým ska punkrockom, alebo melodik punk rockom bez ska. Tak veru. Vyšlo na holandskej značke Kroket Records v zeleno-priesvitnom prevedení vinylovom.

 

THE CHARGE – Hate Chain – 1,5€

Pánové punkáči, toť melodický punk rock zo samého Japonska triska v DIY records vydané.

 

F.D.S. – Terra Esquecida – 1,5€

Banda z brazílskeho Sao Paula mastí na tejto doske, ktorá vyšla ešte v polke rokov 9O-tych, nasratý hard core punk so striedavými rýchlosťami. Vyšlo v kooperácii viacerých labelov.

 

ESCATOFAGIA – Man wolf of the Man – 1,5€

Bolivijský vražedný grind core masaker vo vydaní View Beyond Records

 

MIST – Alle räder stehen still… – 1,5€

Hard core hrubého zrna a spevu, miestami do grindu s pomalšími i rýchlejšími pasážami, tentokrát od nemcoch.

 

LAZY SUSAN – s/t – 1,5€

Ďalšia americká banda, tentokrát z Floridy a hrajúca sladký melodický rytmický punk rock so ženským spevom, pripomínajúca Chambuwambu miestami.

 

PROTEST STAGNATION – s/t – 1,5€

Táto banda zase je zo Seattlu a mastí hard core punk so ženským zachrípnutým vreskotom. Vydalo Dissonant Sound Industries.

 

KOBRA XI / FIREWALK WITH ME – 1,5€

Fajne splitko, na ktorom nájdeš 2 odrody hardcoru, ktoré stoja na opačných póloch, aspoň čo sa rýchlosti týka. Kobra XI drhnú zbesilý thrash/grind, z druhej strany nájdeš ponurý sludge v podaní Firewalk With Me, ktorí zkoverovali špivanku od Depeche Mode. Vyšlo na dead Heroes Bros.

 

INSANIA – Woodoo Astrology – 1,5€

Dnes už asi raritné kusy od známej metal/hc bandy z ostravska pri vydaní viacerých českých labelov.