Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
ďakujeme všetkým, ktorí sa v nedeľu pridali na benefičný beh a podporili náš projekt, vďaka ktorému sme vyzbierali 785 eur a môžeme pokračovať v prácach, posúvať sa o poschodie vyššie. Pretože na všetky aktivity nám už jedno nestačí.

Vo štvrtok o 19:00 v kine premietame film Chvenie.
Pablo je 40-ročný ženatý muž. Otec dvoch krásnych detí a praktikujúci evanjelik. Keď sa zaľúbi do iného muža, medzi jeho blízkymi zavládne zdesenie, pretože spochybnil všetky hodnoty, ktorými táto hlboko veriaca rodina žije.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 sa zabavíme na Do KaLaPa TOUR 2020.
V rámci Do KaLaPa TOUR 2020 zabavime: Divadlo KĽUD Kladzany – Cicho, bo skajpujem s dzifku! Najuspešňejše predstaveňe divadla KĽUD Kladzany – komedija zos roku 2017, chtora po korona izolaciji dostala dočista novi viznam.
Na koncu vibereme peňežki do kalapa, tak jak furt.

V sobotu o 20:00 sa kolektívne zapotíme pri tanci na The Freeborn Brothers/pl.
Tešili sme sa na nich v marci, ale prichádzajú až teraz. Nezabudnuteľný tancovačkový príval svojskej balkan etno gypsy panky tancovačky v podobe tejto poľskej kapely Vás nenechá sa len tak prizerať. Extrémne dobrá pódiová show a komunikácia s publikom zaručená…
Vstupné: 5 eur

Komunitné aktivity v Bašte:
Herničky sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.

Jóga v Bašte – stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Program Bašty august 2020

 

 

 

 

 

 

Bašta august 2020

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
na prelom letných mesiacov sme pripravili veľmi bohatú nádielku programu. Vlastne toľko, že domov budeme chodiť len spať. A bude to vzdelávací, kultúrny, komunitný aj športový týždeň. Všetko bude. Však aha:

V utorok o 17:00 si spravíme Kreatívne leto.
Workshop Kreatívne leto je jednou z aktivít národného projektu inovujme.sk. Počas 3 hodín sa účastníci okrem informácií z podnikateľskej praxe dozvedia ako získať financie na svoj startup, osvoja si pozitívne myslenie, zabavia sa pri teste kreatívnych schopností a naučia sa ako generovať nové nápady (nielen podnikateľské). Pre tých najkreatívnejších sú pripravené aj darčeky.
Vstup voľný. Prečítajte si celý článok »