Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Dobrý deň,
chceme naďalej pracovať. Chceme pre Vás naďalej prinášať kultúrne zážitky a priestor pre stretnutia. Dodržiavanie opatrení nie je otázkou viery – či veríme na koronu alebo nie. Máme pred sebou náš malý komunitný festival Forever megashit fest a žiadame o zodpovedný prístup – do Bašty vstúpiť s rúškom, použiť dezinfekciu a v prípade, že javíte známky ochorenia, nezúčastňujte sa kultúrnych podujatí. Takto vyzbrojení môžete prísť na:

V stredu o 19:00 pozývame na vedeckú diskusiu StVeda – Môžem v tvojej spoločnosti nahlas myslieť?Prednáška ponúkne kritiku politického liberalizmu v kontexte radikálnej obhajoby filozofie slobody, a to prostredníctvom predstavenia myslenia dvoch významných predstaviteľov filozofie slobody, B. Spinozu a H. D. Thoreaua. Následná diskusia bude mať za cieľ ujasniť si definíciu slobodného myslenia i jeho expresie a zodpovedať otázku, čo je žiaducejšie – vychovávať z ďalších generácií liberálov, alebo jednoducho slobodných ľudí?
Vstupné dobrovoľné.

Vo štvrtok o 15:00 odštartujeme trojdňový Slam poetry workshop, ktorý je otvorením Forever megashit festivalu.
Chceš sa stať performerom Slam Poetry a byť súčasťou najnovšieho movementu európskej literatúry? Intenzívny trojdňový workshop ťa pripraví na sobotné vystúpenie, pomôže ti vytvoriť plnohodnotný text a zbaviť sa strachu z pódia.
Prihlásiť sa môžeš vopred na slamslovensko@gmail.com
Účastnícky poplatok je dobrovoľný.

Vo štvrtok o 18:00 uvedieme vernisážou výstavu s názvom FREE FEELING.
Vernisáž slovensko-islandskej výstavy na tému “Sloboda myslenia”, ktorú k nám prináša prešovská Galéria kýchania mozgu.
Vstup voľný.

Vo štvrtok o 19:00 pokračujeme tradične – filmom Proxima.
Astronautka Sarah (Eva Green) sa pripravuje na ročný pobyt na obežnej dráhe. Ako jediná žena vo vesmírnej misii „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný tréning a zároveň sa stará o svoju milovanú sedemročnú dcérku Stellu. Perfekcionistka Sarah sa snaží podávať v práci stopercentný a sústredený výkon, s blížiacim sa odlúčením je to však čím ďalej tým náročnejšie.
Vstupné: 3/2 eurá.

V piatok o 20:00 začne hudobná časť Forever megashit festivalu.
Dávka punku v podaní kapiel – Nerva / košická nová hc punk infúzia, s.a.t.a.n. / poľský violence punk s prekvapením, mišo štich / bratislavský folk samizdat punk a clivosť / košická emo hc mladá infúzia.
Vstupné na deň: 5 eur.

V sobotu začína festivalový program už o 14:00. Môžete sa tešiť na festivalové kino, diskusiu, vystúpenie nových slam hviezd a ďalšie koncerty – ondey zintaer / košický samizdat noise, ničiteľ / spišský bass and drum primitive core, the public / kysucký hlinený a daždivý hc a nabosoposkle / košický emo hc.
Celodenný vstup: 5 eur.

Momentálne prebieha výstava tvorby Jakuba Lenarta – Tridsiatnik a do stredy aj výstava laureátov ocenenia Biela vrana, ktoré si môžete pozrieť v rámci otváracích hodín Bašty.

Komunitné aktivity v Bašte:
Hudobníček
vždy v utorok o 16:00.
Herničky
 sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.
Jóga v Bašte
 - stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.
Klub háčkovania
poslednú stredu v mesiaci o 17:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
konšpirácie tu boli určite odjakživa, ale pandémia koronavírusu spustila paralelnú pandémiu konšpiračných teórií. Ako sa v tom vyznať? Čo je pravda a čo nie? UNESCO spolu s Európskou komisiou, Twitterom, Svetovým židovským kongresom spustili sériu ľahko prístupných a komplexných zdrojov vizuálneho vzdelávania s cieľom zvýšiť informovanosť o existencii a dôsledkoch konšpiračných teórií – MILCLICKS a #ThinkBeforeSharing. Viac o projekte TU.
Prečo začínam práve touto témou? Pretože programový highlight tohto týždňa a možno aj mesiaca (a možno aj roka) sa venuje práve ohýbaniu pravdy. Ja som z predstavenia Moral insanity odchádzala so zimomriavkami. Aj vy môžete. Prečítajte si celý článok »

Program Bašty august 2020

 

 

 

 

 

 

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
tento týždeň začína škola. Väčšiny z nás sa to týka priamo, tak nám držím palce, aby sme to v spojitosti s množstvom opatrení zvládli s čo najmenším stresom. A navyše očakávame rozsudok v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Termín vyhlásenia rozsudku je známy už od začiatku augusta – 3. september.

Vo štvrtok o 19:00 nás šéfdramaturg kina prekvapí nejakým tajným kúskom. Film bude, ale aký, to sa dozvieme až vo štvrtok.
Vstup: 3/2 eurá Prečítajte si celý článok »