Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
sme zase na začiatku, síce obohatení o skúsenosť, ale opäť ukrátení o kontakty. Beznádej v tejto situácii umocňuje sychravé počasie – ideálna kombinácia na zalezenie do postele, teplý čaj, romantickú drámu a kopu vreckoviek. Veď aj to občas treba. A keďže sa nebude dať sedieť v Bašte pri pivku, môžete si ho prísť kúpiť na doma. Podporíte nás a vychutnáte si fajnové produkty. Zatiaľ môžete prísť na nákup podľa doterajších otváracích hodín, od štvrtku ich však skrátime. V rámci nich si budete môcť popri nákupe aj pozrieť výstavy, ktoré sú stále na 4 podlažiach Bašty.

Jakub Lenart: Tridsiatnik - 4. poschodie
Foreigner: Tomas dAsK
– 3. poschodie
Mytológie atómového veku / Tatranský futurizmus
– 2. poschodie
Free feeling
– 1. poschodie

Všetky ostatné podujatia sme zrušili a niektoré z nich sa budeme snažiť priniesť v online forme.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
práve prebieha Týždeň súčasnej slovenskej architektúry, ktorý bude zavŕšený 7.10. odovzdávaním cien CE ZA AR 2020. Tohtoročné nominácie sú predstavované v krátkych dokumentoch každý deň o 19:45 na Dvojke. Zároveň dnes začína Týždeň duševného zdravia, tak si doprajme trochu duševnej regenerácie, nech to pre vás znamená čokoľvek. Prečítajte si celý článok »

Program Bašty október 2020

 

 

 

 

 

 

Bašta október 2020