Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v našej Bašte 21.október až 27.október

Dobrý deň,
po minulotýždňovej nádielke dokumentov teraz trochu voľnejšie u nás.

V stredu od 11:30 do 14:00 podávame Polievku pomoci.
Táto benefičná akcia je prudko lokálna, lebo pomôžete svojim príspevkom rodine v núdzi, ktorá žije v našom meste alebo jeho okolí. Konkrétny príbeh rodiny sa dozviete pri polievke.

Vo štvrtok o 19:00 premietame životopisnú drámu Humorista.
Boris Arkadij sa živí humorom v dobe, keď vás smiech môže existenčne zlikvidovať. Polovica 80. rokov. Brežnev zomrel, Andropov zomrel a o Černenkovi sa šepká, že tiež nie je na tom zdravotne najlepšie…
Vstupné: 3/2 eurá

V sobotu o 20:00 sa veľmi tešíme na koncert Hypnotunez/UA.
Hypnotunez je obrovská koncertná energia z Ukrajiny, ktorá predstavuje bezchybnú kombináciu swingu, jazzu a ďalších prvkov v retro štýle, charakterizovaných divokou punkovo-rockovou silou a spontánnosťou.
Vstupné: 4 eurá

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v našej Bašte 14.október až 20.október

Dobrý deň,
dnes nám v Bašte začal festival dokumentárnych filmov Jeden svet. V jeho duchu sa bude niesť celotýždňový program.

V utorok 10:00-12:00 bude v rámci festivalu workshop UNDER/STAND.
Workshop je určený pre ľudí, ktorí pracujú so skupinami alebo organizujú verejné podujatia a ich záujmom je posunúť aktivizmus účastníkov od “sit and talk” k vytvoreniu modelových situácii založených na vnímaní vlastného tela v rôznych situáciách konfliktu.
Vstup voľný. Prečítajte si celý článok »

Týždeň v našej Bašte 7.október až 13.október

Dobrý deň,
ak sa k Vám nedostalo, tak vyhlasujeme, že mestské zastupiteľstvo jednohlasne podporilo naše predĺženie zmluvy. Môžete to prísť k nám osláviť :). A my sa budeme snažiť všetkými silami prinášať kvalitnú kultúru do Bardejova. Napríklad:

Vo štvrtok o 19:00 v kine kultovka Samotári.
Tragikomédia o siedmich mladých ľuďoch vo veľkom meste na konci deväťdesiatych rokov, ktorí sa pokúšajú praktizovať niečo, čomu sa kedysi hovorilo milostný vzťah, ale ocitajú sa v kaleidoskope absurdných situácií.
Vstupné: 3/2 eurá Prečítajte si celý článok »

Jeden svet 2019 v Bašte