Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v našej Bašte 17.jún až 23.jún

Dobrý deň,
tento týždeň naplníme veľmi pestrým programom – od výtvarného umenia, cez kino, diskusiu, kvíz, hudbu až po divadlo. Znie to lákavo, však?
V utorok, teda dnes o 18:00 otvoríme výstavu s názvom Maľ(u)b(!)a.
Výstava študentov Štúdia pre dospelých súkromnej ZUŠ Pod Vinbargom bude koncentráciou študijných malieb z aktuálneho školského roka. Práce vznikali pod vedením Mgr. Tomáša Telepáka, PhD. v priereze tém krajina, človek, zviera.
Vstup voľný.
Vo štvrtok o 19:00 premietame film Cez kosti mŕtvych.
Cez energickú a značne excentrickú postavu Janiny Dušejkovej, učiteľky angličtiny v dôchodkovom veku, sledujeme vzrastajúcu hrôzu malej osady na poľsko-českom pohraničí, v ktorom sa v rýchlom slede stane niekoľko záhadných vrážd bez jasne vysvetliteľnej logiky alebo motívu.
Vstupné: 3/2 eurá
V piatok o 20:00 pozývame na diskusný formát Reflektor.
Piatková diskusia o tom, aký má zmysel lietať na Mesiac, prečo máme túžbu objavovať nové planéty a či sa niekedy (ne)dostaneme na Mars. Hosťom bude Jakub Kapuš (SOSA – Slovak Organisation for Space Activities).
Vstupné: 15 — 62 rokov: 2 €
ostatní: zdarma
V sobotu o 19:00 pre vás pripravujeme Beerkvíz s remeselným pivovarom Jama.
Radi kvízujete? A radi spoznávate nové remeselné pivá? Spojili sme to dokopy! Spolu s KuBbo Select a JAMA Craft Brewery Vás pozývame na prvý pivný kvíz v Bašte.
Svoje tímy prihlasujte cez: https://forms.gle/hvNW4FGKx5ir3pQ29. Kapacita miest je obmedzená. Registrácia tímu stojí 5 € (v cene je zároveň zahrnutá 2x ochutnávka piva 1,5 dcl). Veľkosť tímu 2-6 osôb.
V sobotu o 21:00 pokračujeme v dobrej nálade koncertom Melodic Ones.
Kapela z Turca nám prinesie indie rock.
V nedeľu o 16:00 posledné divadlo pre deti pred letnou pauzou – O tučniakovi.
V teplom počasí sa trošku schladíme rozprávkou z prostredia južného pólu :)
Antarktída, najjužnejšie miesto na svete plné extrémov. Oslepujúco biela planina pokrytá snehom a ľadom. Nerastie tam ani jediný strom, ani jediné stebielko trávy. Uprostred tejto planiny sedí tučniak… Vhodné pre deti od 3 rokov.
Vstupné: 3 eurá
Program na celý mesiac nájdete TU.
Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v našej Bašte 10.jún až 16. jún

Dobrý deň,
pred nami je už XIII. ročník nášho spomienkového festivalu Forever Megashit Fest.

V utorok o 18:00 pripravujeme diskusiu Podvečer s Michalom Páleníkom.
Hlavnými témami tejto diskusie budú zamestnanosť, odvody, minimálna mzda a neziskové organizácie. Týmito témami nás bude sprevádzať Michal Páleník, venuje sa oblastiam zamestnanosti, sociálnych vecí a regionálnemu rozvoju.
Vstup voľný.

V stredu o 17:00 pozývame na workshop Kváskovanie.
Na to, ako si doma pripraviť zdravé kváskové dobroty, sme si pre Vás pripravili komplexný workshop o kváskovaní. Od založenia kvásku, receptov, až po techniky pečenia. Workshop pripravuje Komunitná nadácia Bardejov. Prihlásenie na workshop:  https://forms.gle/vwa8DrZU4u8PFanh9 Poplatok: 3 eurá

Vo štvrtok o 20:00 odštartujeme festival divadelným predstavením skvelého košického divadla Na peróne: Fasbuk.

V piatok o 20:00 sa môžete tešiť na koncerty kapiel ZABLOUDIL(A)/cz, PRUGELKNABE/cz, MASSOLA/cz, RUDDA/rus, KRAJNÉ ČIERNO/sk.

V sobotu od 10:00 do 17:00 opäť otvoríme Letný bazár pri Bašte. 14:00 do večera budeme pokračovať filmami a diskusiou.
20:00 – koncerty RUMASKA/sk, DROM/cz, DAMATO/sk, SYSTEMIC DAMAGE/sk, MY O VLKOCH/sk, KATHAA/pl. Podrobný program a viac informácií nájdete v udalosti tu: Forever Megashit Fest.
Vstupné na celý festival je 10 eur, na jeden deň 5 eur.

Aktuálnu výstavu Div a zázrak máte možnosť vidieť už len zajtra, potom ju vymeníme za predajnú výstavu ilustrácií J. Sanchéza (Mexiko) s názvom Aktivizmus: Umenie ako nástroj zmeny. Táto výstava bude u nás len počas festivalu.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v našej Bašte 3.jún až 9.jún

Dobrý deň,
teplé počasie nás čím ďalej tým viac láka na výlety. Nejaké tie tipy kam vycestovať Vám ponúkneme na tohtotýždňovom cestovateľskom večere.

Vo štvrtok o 19:00 pozývame do kina na Skúšku dospelosti.
Romeo Aldea býva v malom horskom mestečku v Transylvánii a svoju dcéru vychovával v predstave, že keď dovŕši 18 rokov, odíde žiť a študovať do zahraničia. Už len musí urobiť skúšku dospelosti – maturitu. Deň pred jej prvou písomnou skúškou ohrozí jej plány nehoda.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 spolu pocestujeme a zistíme aká je Indonézia – život na sladkej Jáve.
Nebude to prednáška o miestach, ktoré treba vidieť či vložiť do fotoalbumu. Bude to o ľuďoch, životnom prístupe, rozdieloch a inšpiratívnych prekvapeniach.
Vstupné: 2 eurá

Výstava výnimočných umeleckých diel autorského páru Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič Div a zázrak sa blíži ku koncu. Ak ste si ju ešte nestihli pozrieť, tak neváhajte.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Bašta jún 2019