Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Dotazník

Našim zámerom je neustále zlepšovať našu prácu a skvalitňovať kultúrny a komunitný život. Každý Váš názor a pripomienka sú pre nás dôležité. Tento dotazník je anonymný a výsledky z neho nám poslúžia na tvorbu stratégie rozvoja nášho združenia a fungovania Kultúrno-komunitného centra Bašta. Ďakujeme.
Tím občianskeho združenia Different.

https://forms.gle/LvRnR9S4caJZKGzH7

Dvojtýždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
takto tesne pred sviatkami Vám chcem zapriať hlavne dopriať si čas, kedy budete môcť vypustiť všetky rušivé vplyvy a odovzdať sa radostným momentom. Prajem Vám, aby ich bolo čo najviac.

Vo štvrtok 24. decembra o 18:00 uverejníme poslednú časť projektu Rozprávky v Bašte a tentokrát to budú spontánne rozpravy o Ježiškovi v podaní našich najmenších. Stále nám môžete posielať výtvarné práce Vašich detí, ktoré uverejníme v internetovej galérii na našom facebooku.

V stredu 30.decembra o 20:00 si môžete vypočuť posledný tohtoročný počin nášho šéfika v jeho seriáli Gambateho povídačky 6. Nájdete na našom facebooku a soundcloude.

Tieto podujatia robíme zo srdca pre vás. Budeme radi, ak naše aktivity podporíte: https://old.darujme.sk/sk/widget/3561/

Výzva na zapojenie sa:

Maratón písania listov v Bašte – najväčšie ľudskoprávne podujatie na svete. Amnesty International usporadúva túto udalosť už vyše 18 rokov. O tom, ako sa zapojiť, si prečítate na našom fb a na webe https://maraton.amnesty.sk/.

Bašta take-away otváracie hodiny sú zrušené do odvolania.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.
Krásny sviatky za Baštu praje
Veronika

Dramatizované audio rozprávky

Dobrý deň,
dávame Vám do pozornosti náš predvianočný projekt Rozprávky v Bašte. Ide o dramatizované čítanie rozprávok v jazykoch, ktoré sa v Bardejove a okolí používajú – šarištinu, rómštinu, rusínčinu a, samozrejme, slovenčinu. Na čítaní rozprávok sa podieľali lokálne osobnosti a herci Bardejovského divadla. Týmito nahrávkami vyzývame deti k vizuálnemu stvárneniu vypočutých rozprávok. Budeme radi, ak ich budete vedieť využiť aj Vy vo vyučovacom procese, napríklad v rámci výtvarnej výchovy či výtvarného odboru. Rozprávky môžete poslať aj iným pedagógom.

Práce detí zverejníme v galérii na našej facebookovej stránke, preto budeme radi, ak nám ich aj Vy zašlete emailom a kresby či iné výtvarné diela zaplnia virtuálnu galériu.

Rozprávky nájdete tu: https://soundcloud.com/bastakultucentrum/sets/rozpr-vky-v-ba-te, v nedeľu ešte uverejníme rusínsku rozprávku.

Prajeme pokojné predvianočné obdobie.

Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
pripravili sme pre vás ponuku darčekových setov, ktoré sú plné nápojov podľa výberu z našich skladových zásob, káv, tričiek a hudby. Konkrétnu ponuku si môžete pozrieť na http://bastakulturcentrum.sk/remeselna-ponuka/. Okrem toho tento týždeň ponúkame: Prečítajte si celý článok »