Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v našej Bašte 17.február až 23.február

Dobrý deň,
tento týždeň si pripomíname smutné výročie – druhý rok po smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na ich počesť bude aj v Bardejove organizované spomienkové stretnutie v piatok o 17.00 v Parku Emila Korbu (za Bazilikou sv. Egídia).

Vo štvrtok o 19.00 premietame film Zažiť to znovu.
Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20.00 sa môžete zo spomienkového stretnutia presunúť do Bašty na BardJam.
V poradí už ôsme stretnutie pre hudobných nadšencov. BardJam je príležitosťou pre všetkých, ktorí si majú chuť voľne zaimprovizovať na rôznych hudobných nástrojoch. Gitarové nástroje je nutné si priniesť.
Vstupné: 3 eurá

V sobotu o 20.00 je v programe tohtomesačný Kvíz v Bašte.
Vedomostná súťaž tímov, ktoré prechádzajú viacerými kolami a môžu získať zaujímavé ceny, alebo sa aspoň dobre zabaviť.
Vstupné: 2 eurá/osoba

V nedeľu o 16.00 pozývame malých aj veľkých do divadla na rozprávku O hlúpej žene.
Dozviete sa, že hlúposť kvitne v každom veku. Žartovná činoherná rozprávka s pesničkami pripomenie divákom, že láska prekoná aj hlúposť na svete.
Vstupné: 3 eurá/osoba

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

KULTÚRNO-KOMUNITNÉ CENTRUM BAŠTA JE PRIATEĽOM VÝCHODU

6. februára v Košiciach oslavovala Karpatská nadácia 25. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti udeľovala historicky prvé ocenenia “Priateľ Východu”. Získať ho mohli firmy, jednotlivci a organizácie, ktoré výrazným spôsobom prispeli k zlepšeniu života na východnom Slovensku. Medzi ocenenými bol aj projekt kultúrno-komunitného centra Bašta z Bardejova, ktoré sa stalo centrom komunitného a kultúrneho organizovania v regióne. Záštitu nad celým galavečerom mala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá aj osobne Bašte pogratulovala a zaželala veľa ďalších úspechov v práci.
Bardejovská Bašta veľmi pekne ďakuje za všetky gratulácie a cenu, ale najmä za priania a povzbudenia do budúcnosti. Znamenajú veľa. Hlavne podporu a prísľub, že tento region a táto krajina je a bude skvelým miestom pre život.

Za tím Different OZ a Baštu Fero Maxin

Týždeň v našej Bašte 10.február až 16.február

Dobrý deň,
máme pred sebou Valentínsky týždeň. My v Bašte sa tomu síce programovo nijak výnimočne nevenujeme, ale sme určite za to, že prejavovať lásku treba :).

V stredu o 17:00 si príďte vyrobiť dekoráciu na Kreatívny večer – Makramé.
Makramé prežíva svoje znovuzrodenie!!! Spomeňte si na 70.roky, kedy viazať uzlíky bolo cool a príďte si vyrobiť nástennú dekoráciu z lístkov viazanú na dreve. Spolu si zhotovíme jednoduchý doplnok na zútulnenie vášho interiéru, pričom vybrať si budete môcť z rôznych farieb bavlnených špagátov.
Poplatok: 5 eur Prečítajte si celý článok »

Nečakaná zmena v podujatí “Slovenská krčma”

Dobrý deň,priatelia. Dnešný koncert v rámci projektu Slovenská krčma, ktorú organizujeme v spolupráci s agentúrou Pohoda, bude u nás nakoniec len v podaní rapu Hypo Kyrie a Dj Marinko. Kapely Abyss above a Nazi tampons museli svoju účasť na tomto koncerte zrušiť.
Za porozumenie ďakujeme.