Postupným vybudovaním tejto stránky by sme chceli dopomôcť ku spropagovaniu, informovaniu a v konečnom dôsledku i ku skvalitňovaniu takých kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú určitú alternatívu voči komerčnej a masovej kultúre. Cieľom tohto projektu je vytvoriť určitú databázu, prehľad o rozličných hudobných aktivitách skupín i jednotlivcov, o možnostiach koncertovania, nahrávania a tak podobne. Častokrát práve aktivity v tejto oblasti nepostrádajú kvalitu, originalitu a úprimnosť.

Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Different - Združenie na podporu a rozvoj kultúrnych aktivít, budete potrebovať formuláre, ktoré si môžete stiahnuť z tejto stránky

Týždeň v našej Bašte 10.jún až 16. jún

Dobrý deň,
pred nami je už XIII. ročník nášho spomienkového festivalu Forever Megashit Fest.

V utorok o 18:00 pripravujeme diskusiu Podvečer s Michalom Páleníkom.
Hlavnými témami tejto diskusie budú zamestnanosť, odvody, minimálna mzda a neziskové organizácie. Týmito témami nás bude sprevádzať Michal Páleník, venuje sa oblastiam zamestnanosti, sociálnych vecí a regionálnemu rozvoju.
Vstup voľný.

V stredu o 17:00 pozývame na workshop Kváskovanie.
Na to, ako si doma pripraviť zdravé kváskové dobroty, sme si pre Vás pripravili komplexný workshop o kváskovaní. Od založenia kvásku, receptov, až po techniky pečenia. Workshop pripravuje Komunitná nadácia Bardejov. Prihlásenie na workshop:  https://forms.gle/vwa8DrZU4u8PFanh9 Poplatok: 3 eurá

Vo štvrtok o 20:00 odštartujeme festival divadelným predstavením skvelého košického divadla Na peróne: Fasbuk.

V piatok o 20:00 sa môžete tešiť na koncerty kapiel ZABLOUDIL(A)/cz, PRUGELKNABE/cz, MASSOLA/cz, RUDDA/rus, KRAJNÉ ČIERNO/sk.

V sobotu od 10:00 do 17:00 opäť otvoríme Letný bazár pri Bašte. 14:00 do večera budeme pokračovať filmami a diskusiou.
20:00 – koncerty RUMASKA/sk, DROM/cz, DAMATO/sk, SYSTEMIC DAMAGE/sk, MY O VLKOCH/sk, KATHAA/pl. Podrobný program a viac informácií nájdete v udalosti tu: Forever Megashit Fest.
Vstupné na celý festival je 10 eur, na jeden deň 5 eur.

Aktuálnu výstavu Div a zázrak máte možnosť vidieť už len zajtra, potom ju vymeníme za predajnú výstavu ilustrácií J. Sanchéza (Mexiko) s názvom Aktivizmus: Umenie ako nástroj zmeny. Táto výstava bude u nás len počas festivalu.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Týždeň v našej Bašte 3.jún až 9.jún

Dobrý deň,
teplé počasie nás čím ďalej tým viac láka na výlety. Nejaké tie tipy kam vycestovať Vám ponúkneme na tohtotýždňovom cestovateľskom večere.

Vo štvrtok o 19:00 pozývame do kina na Skúšku dospelosti.
Romeo Aldea býva v malom horskom mestečku v Transylvánii a svoju dcéru vychovával v predstave, že keď dovŕši 18 rokov, odíde žiť a študovať do zahraničia. Už len musí urobiť skúšku dospelosti – maturitu. Deň pred jej prvou písomnou skúškou ohrozí jej plány nehoda.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 spolu pocestujeme a zistíme aká je Indonézia – život na sladkej Jáve.
Nebude to prednáška o miestach, ktoré treba vidieť či vložiť do fotoalbumu. Bude to o ľuďoch, životnom prístupe, rozdieloch a inšpiratívnych prekvapeniach.
Vstupné: 2 eurá

Výstava výnimočných umeleckých diel autorského páru Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič Div a zázrak sa blíži ku koncu. Ak ste si ju ešte nestihli pozrieť, tak neváhajte.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Bašta jún 2019

Program Bašta jún 2019