Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
v poslednom novembrovom týždni sa vyberieme na cesty. Nie doslova, ale prostredníctvom podujatí, ktoré nás prenesú do vzdialených krajín. Aj keď bezpečie domova je niekedy predsa len lepšia voľba.

V utorok o 20:00 pozývame na Cestovateľský večer: Severná Kórea.
Ako to vyzerá v jednej z najuzavretejších krajín na svete? Je pravda, že všade musíte mať sprievodcu, odpočúvajú vás a nemôžete sa len tak poprechádzať po meste? Čo všetko musíte podstúpiť pred návštevou a aké bizarné nariadenia musíte plniť? Prečo si musíte dávať pozor, aby ste nepokrčili noviny a nepovedali nič zlé na vodcu?
Vstupenky nájdete tu: https://tootoot.fm/sk/events/5fb69127cc7d480bac333a58

Podujatie bude prebiehať prostredníctvom zoomu, link dostanete v deň podujatia emailom.

Vo štvrtok o 19:00 začína večer venovaný téme Punk a ľudské práva.
V rámci tohto podujatia uvedieme dokumentárny film Andreasa Hartmanna My Buddha is Punk, ktorý je portrétom 25-ročného mjanmarského punkáča Kyaw Kyawa a sleduje punkovú scénu rozvíjajúcu sa v bývalej vojenskej diktatúre. Po filme prebehne diskusia, ktorej hosťami budú: Fero Maxin / Kultúrno-komunitné centrum Bašta, Matej “Datra” Vít / kapela RozpoR a Alexandra Demetrianová / Amnesty International Slovakia.
Vstup voľný.

Výzvy na zapojenie sa:

Maratón písania listov v Bašte – najväčšie ľudskoprávne podujatie na svete. Amnesty International usporadúva túto udalosť už vyše 18 rokov. O tom, ako sa zapojiť, si prečítate na našom fb a na webe https://maraton.amnesty.sk/.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? – zapojili sme sa do tohto programu a podľa pokynov https://www.kolkolasky.sk/ nabalené krabice môžete odovzdať napríklad aj u nás v Bašte.

Otváracie hodiny a brigády sa v tento týždeň úplne rušia, lebo sa budeme veľmi intenzívne celý tím online vzdelávať až do večerných hodín.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky