Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
v tejto technológiami prerastenej dobe prepájame kontinenty stlačením jedného tlačidla. Nastávajú ale aj transatlantické problémy a to je jeden z momentov, kedy je nevyhnutné využiť formulku “zmena programu vyhradená”. Film, ktorý bol pôvodne plánovaný na zajtra, sme museli preložiť na štvrtok. Ako to bude teda tento týždeň vyzerať?

Vo štvrtok o 18:30 uvádzame inšpiratívnu diskusiu s názvom Z korporácie za katedru.
Končíš školu? Nenapĺňa ťa tvoja práca? Ocitol si sa na životnej križovatke a hľadáš zmysel? Alebo len premýšľaš nad tým, prečo si niekto vyberie povolanie učiteľa pred korporáciou? Príď sa porozprávať s Petrom Rašom o tom, prečo opustil dobre platené miesto v biznise a prešiel za katedru. Diskusiu organizuje Teach for Slovakia a Bašta.
Diskusia bude prebiehať cez aplikáciu Zoom, link na diskusiu dostanete po jednoduchej registrácii tu: https://teachforslovakia.sk/podujatie/zkorporaciezakatedru/

Vo štvrtok o 19:00 preložené premietanie filmu Spýtaj sa vašich: 89 + diskusia s režisérkou.
Dokumentárny film Spýtaj sa vašich 89 je pokračovaním filmu k udalostiam Augusta 1968 a prináša pútavú “oral history” mozaiku spomienok bežných ľudí na November 1989. Vnáša svieži pohľad na prežívanie malých osobných dejín v kontexte veľkých spoločenských zmien s odstupom 30-tich rokov života v slobode. S režisérkou sa prepojíme do USA.
Vstupenky a live stream nájdete tu: https://tootoot.fm/sk/events/5fa506cacc7d481380b52fde

V sobotu o 20:00 pozývame na online a momentálne tiež offline Stroon – retrospective koncert.
Za beznápojových a kapacitu obmedzujúcich podmienok si budete môcť koncert vychutnať naživo, alebo s pohárom vínka doma v obývačke. STROON (Dalibor Kocian) je pulzujúcim elementom na slovenskej hudobnej scéne. Nielen vďaka vibrafónu, ktorý je jeho hlavným nástrojom, ale aj vďaka škále projektov a spoluprác, v ktorých necháva svoj rukopis.
Predaj vstupeniek a online stream nájdete na: https://tootoot.fm/sk/events/5fb23e3acc7d480944903c0d .

Minulý týždeň som zabudla upozorniť na nový karanténny diel Gambateho povídačiek, ktorý si kedykoľvek počas dlhej chvíle môžete vypočuť tuto: https://soundcloud.com/bastakultucentrum/gambateho-povidacky-v/s-FotEnq2tApx.

Stále platí:

Bašta take-away: môžete si skočiť na nákup nápojov v pondelok/streda/piatok v čase 16:00-18:00.
Ak sa chcete pridať k našim brigádam (vypratávanie priestorov pred rekonštrukciou), tak pondelok/streda/piatok v čase 14:00-18:00. Treba si doniesť teplé pracovné oblečenie, o pitný režim a nejaké to jedlo sa postaráme. Najlepšie nahlásiť sa vopred mailom, správou na fb alebo telefonátom na 0948313784.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Články, Novinky