Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
jedným z najfrekventovanejších slov v tomto roku je slovo “mimoriadny”. Aj keď nám to nepríde veľmi príjemné, pretože toto slovo narúša ustálený poriadok, jeho výklad v kodifikačnej príručke slovenského jazyka a v Synonymickom slovníku má skôr pozitívny význam. Mimoriadne je niečo, čo si vyžaduje našu pozornosť. A podnecuje kreativitu. Či je to z nevyhnutnosti alebo nie, nechajte sa motivovať. Lebo “mimoriadne” si pamätáme.

V utorok o 17:00 sa u nás stretnú kreatívne duše na podujatí Kreatívny večer: vyšívaný vtáčik z filcu.
Ak udržíte v rukách nožnice a ihlu a vyzbrojíte sa trochou trpezlivosti, budete odchádzať z kreatívneho večera s utešeným vtáčikom vo farebnej kombinácii podľa vašich predstáv. A je len na vás, či si ho pripnete na kabát ako brošňu alebo ho niekde zavesíte len tak ako dekoráciu.
Cena kreatívneho večera je 5 € a zahŕňa všetok potrebný materiál aj pracovné pomôcky.

V sobotu o 20:00 pozývame na hudobnú impro jam session BardJam #9.
Pozývame všetkých skúsenejších aj menej skúsených muzikantov zahrať si a zaimprovizovať s ostatnými kolegami z hudobného fachu nášho mesta. Gitarové nástroje je nutné si priniesť.
Vstupné: 3 eurá

V nedeľu o 16:00 otvoríme ďalšiu nezvyčajnú výstavu Mytológie atómového veku / Tatranský futurizmus.
Výstavný projekt sa venuje téme mytológií (náboženských, politických, historických), v kontexte špecifického momentu vrcholu využívania atómovej energie, ako symbolu pokroku ľudstva a ovládnutia prírody a energie v 20. storočí. Umelci Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič sa zameriavajú na náš domáci kultúrny a geopolitický región s pohorím Tatry, ako jeho centrom.
Vstup voľný.

V nedeľu o 19:00 si pripomenieme ďalšiu osobnosť hudobného sveta na podujatí FOREIGNER – Spomienka na Tomáša Bobovčáka.
27. septembra to bude 10 rokov, čo tento svet opustil talentovaný hudobník, skladateľ a výtvarník – Tomáš dAsk, frontman kapely The Bridgeheads.
Spoločne si radi pripomenieme jeho tvorbu prostredníctvom, retrospektívnej videodokrútky, minikoncertom /ex The Bridgeheads/, obrazmi a fotogalériou. Pokúsime sa Vám predstaviť svet, ktorý si Tomáš vytvoril už v detstve a žil v ňom až dokonca.

Momentálne prebiehajú výstavy: tvorba Jakuba Lenarta – Tridsiatnik a výstava kresleného humoru Free feeling, ktoré si môžete pozrieť v rámci otváracích hodín Bašty.

Komunitné aktivity v Bašte:
Hudobníček
vždy v utorok o 16:00.
Herničky
 sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.
Jóga v Bašte
 - stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.
Klub háčkovania
poslednú stredu v mesiaci o 17:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky