Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
konšpirácie tu boli určite odjakživa, ale pandémia koronavírusu spustila paralelnú pandémiu konšpiračných teórií. Ako sa v tom vyznať? Čo je pravda a čo nie? UNESCO spolu s Európskou komisiou, Twitterom, Svetovým židovským kongresom spustili sériu ľahko prístupných a komplexných zdrojov vizuálneho vzdelávania s cieľom zvýšiť informovanosť o existencii a dôsledkoch konšpiračných teórií – MILCLICKS a #ThinkBeforeSharing. Viac o projekte TU.
Prečo začínam práve touto témou? Pretože programový highlight tohto týždňa a možno aj mesiaca (a možno aj roka) sa venuje práve ohýbaniu pravdy. Ja som z predstavenia Moral insanity odchádzala so zimomriavkami. Aj vy môžete.

Vo štvrtok o 19:00 v kine uvedieme film Parazit – v BW verzii.
Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction. Divákom prinášame špeciálnu čierno-bielu verziu.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 sa uskutoční očakávané predstavenie Moral insanity.
Chcete vedieť kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.
Monodráma Moral insanity na motívy románu Umberta Eca Pražský cintorín skúma konšpiračné teórie, antisemitské a rasistické predstavy vychádzajúce z nepriaznivej ekonomickej a spoločenskej situácie a ich odraz v médiách a politike.
Vstupné: 8/6 eur študenti a seniori nad 62 rokov, predpredaj: https://tootoot.fm/sk/events/5f4d33106a4fc104e026ecfd

V sobotu o 20:00 sa trochu uvoľníme a zabavíme pri Kvíz v Bašte #28.
A máme to tu opäť! Kvíz v Bašte sa po korona-prázdninách hlási so svojim 28. pokračovaním! Prihlasovanie sa spúšťa v prvú nedeľu v mesiaci.

V nedeľu o 16:00 sa deti na predstavení dozvedia Ako išlo vajce do sveta.
Príbeh o statočnom slovenskom vajci, ktoré sa poberie do sveta a stretne zvieratá rôznych národností. Pútavé hudobné spracovanie , kde sa objavujú hudobné motívy jednotlivých krajín a zaujímavo riešená scénografia kombináciou veľkoplošných fotografií v kombinácii s folklórnymi motívmi Slovenska a farebné bábky určite upútajú všetky deti.
Pre deti od 3 rokov.
Vstupné: 3 eurá/osoba

Momentálne prebieha výstava tvorby Jakuba Lenarta – Tridsiatnik a výstava laureátov ocenenia Biela vrana, ktoré si môžete pozrieť v rámci otváracích hodín Bašty.

Ak máte záujem o Slam poetry workshop, tak sa môžete prihlásiť na slamslovensko@gmail.com. Poplatok za workshop: 5 eur/ 3 eurá študenti

Komunitné aktivity v Bašte:
Hudobníček
vždy v utorok o 16:00.
Herničky
 sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.
Jóga v Bašte
 - stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.
Klub háčkovania
poslednú stredu v mesiaci o 17:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky