Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
máme pred sebou horúci a podujatiami nabitý týždeň. Aktivity na slnku budú celkom namáhavé a preto si užite dnešný Záhaľčivý deň či Deň leňošenia ničnerobením. A keď sa už začnete nudiť a psychika si bude pýtať podnety, tak u nás ich bude habadej:

V utorok o 20:00 sa prevalí vlnenie smiechu na Stand-up comedy Michaela Szatmaryho a jeho hostí.
Ďalší letný komedy večer pod taktovkou Michaela Szatmaryho a jeho hostí. Jeho pozvanie tentokrát prijali Samo Trnka, Simona stand-up comedy a Joe Trendy.
Vypredané.

Vo štvrtok o 16:00 sa stretne Klub háčkovania – workshop čistiace tampóny.
Na tomto klube sa vydáme na cestu “zero waste” a vyrobíme si čistiace tampóny, ktoré sú adekvátnou náhradou tých vatových. Háčkovaný tampón navyše príjemne masíruje pokožku. Na klube si takéto tampóny nielen vyrobíte, ale sa aj dozviete ako ich používať a ako sa o ne starať. Výroba je nenáročná, mali by ju zvládnuť aj začiatočníci.
Prihlásenie sa na veronika.pachova@gmail.com

Vo štvrtok o 19:00 do nášho klubového kina dorazí Loli Paradička + diskusia s tvorcami.
Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Po projekcii bude nasledovať debata s režisérom filmu Richardom Staviarskym.
Vstupné: 3/2 eurá

V nedeľu od 9:00 do 15:00 pozývame ochutnať Africké trhy.
Virunga.cz je česko-ugandský food projekt, ktorý dováža tú najčerstvejšiu farmársku produkciu, letecky zo srdca Afriky. Podporujeme ugandských lokálnych farmárov a pestovateľov. Vykupujeme za férové ceny a tešíme české srdcia tým najúprimnejším ovocím na svete.

V nedeľu o 19:00 sa na svojej tour u nás zastaví PANSLAM 2020.
Piati básnici navštívia šesť miest v Čechách a na Slovensku ( Praha, Bratislava, Banská Bystrica, Bardejov, Prešov, Košice), pričom v každom meste sa k nim pridajú lokálni performery. V tomto roku má tour špeciálnu úlohu priniesť trochu poézie do situácie po korona kríze. PANSLAM už tradične prepája špičku československej scény a vytvára tak jedinečný eklektický zážitok naprieč hranicami.
Vstupné do klobúka.

Komunitné aktivity v Bašte:
Herničky sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.

Jóga v Bašte – stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky