Týždeň v Kultúrno-komunitnom centre Bašta

Dobrý deň,
na prelom letných mesiacov sme pripravili veľmi bohatú nádielku programu. Vlastne toľko, že domov budeme chodiť len spať. A bude to vzdelávací, kultúrny, komunitný aj športový týždeň. Všetko bude. Však aha:

V utorok o 17:00 si spravíme Kreatívne leto.
Workshop Kreatívne leto je jednou z aktivít národného projektu inovujme.sk. Počas 3 hodín sa účastníci okrem informácií z podnikateľskej praxe dozvedia ako získať financie na svoj startup, osvoja si pozitívne myslenie, zabavia sa pri teste kreatívnych schopností a naučia sa ako generovať nové nápady (nielen podnikateľské). Pre tých najkreatívnejších sú pripravené aj darčeky.
Vstup voľný.

V stredu o 17:00 sa opäť stretne Klub háčkovania.
Klub háčkovania je priestor na stretnutie pre všetkých, ktorí háčkujú alebo by chceli. Zdieľame si tu svoje skúsenosti, dávame si rady, učíme sa navzájom. Stačí priniesť si svoj projekt, alebo sa prísť naučiť s háčikom pracovať. Na tomto stretnutí sa naučíte háčkovať hviezdičkový vzor.
Vstup voľný.

V stredu o 20:00 prinesie náš pravidelný hosť Peter Konečný Noc nezabudnuteľných svetových reklám.
Pozrieme si najoceňovanejšie svetové kreatívy, zakázané koncepty, komparatívne provokácie, najlepšie virálne a gerilové videá a samozrejme najvtipnejšie reklamné kampane. Zavítame na reklamný festival do Cannes a zhodnotíme aj aktuálne reklamné novinky. Veríme, že počas tohto večera, určite nebudete chcieť otrávene prepínať…
Vstupné: 4 eurá

Vo štvrtok o 19:00 si v kine pozrieme dokument o nedávnych udalostiach, ktoré sa aj nás dotýkali – Zlatá zem a po ňom bude nasledovať diskusia.Na pozadí zdanlivo nenápadnej kauzy boja obyvateľov troch malých obcí na východe Slovenska s veľkou americkou ropnou spoločnosťou sledujeme, ako sa hlas jednotlivca mení zo smiešneho kriku na zásadný životný postoj. Po projekcii filmu bude nasledovať debata s režisérom filmu Dominikom Jursom a aktivistkou Mariannou Varjanovou.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok od 20:00 nám piatkovú pohodu pripraví Hudba kaviarne s DJ Gambatym.
Sám šéf Bašty sa postaví za mixpult a namieša príjemný reggae dub selection.
Vstup voľný.

V nedeľu o 14:00 dávame stretávku na námestí na Beh za a(tra)ktívny Bardejov.
Komunitná nadácia Bardejov štartuje už piaty ročník behu, kde všetci bežci svojím štartovným podporujú jeden z vybraných projektov, ktoré prispievajú k pestrejšiemu životu v našom meste a okolí. Bašta sa pravidelne zapája do tejto výzvy a vy nás môžete touto cestou podporiť a stráviť nedeľu aktívne.
Registrácia TU.

Komunitné aktivity v Bašte:
Herničky sú každý týždeň v piatok od 9:30 do 11:30.

Jóga v Bašte – stačí priniesť si voľné oblečenie a podložku v pondelok, stredu alebo piatok o 18:00.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky