Týždeň v našej Bašte 2.marec až 8.marec

Dobrý deň,
máme tu začiatok nového mesiaca a dnes prvý deň jarných prázdnin. Či už sme povolebne smutní alebo nie, ideme ďalej!

V utorok a stredu ponúkame prázdninový program pre deti Jarný tábor v Bašte.

Vo štvrtok o 19:00 v kine premietneme film Národní třída.
Film podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom, kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 10:00 v čase Herničiek pre deti k nám zavíta Dojčo-nosiaca podporka.
Stretnutie nosiacich a / alebo dojčiacich maminiek – podporná skupina, kde Vám budem ako certifikovaná poradkyňa pri nosení detí a certifikovaná poradkyňa pri dojčení plne k dispozícii. Stretnutie je vhodné aj pre tehotné ženy, ktoré sa zaujímajú o dojčenie či nosenie detí.

V piatok o 20:00 pozývame na koncert Petra Bači Band.
Petra Bači Band, alebo jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše, oni to zahrajú. Kapela plná nezhôd, rôznych hudobných štýlov, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti. V tvorbe je dôležitá téma, ktorá často ironicky opisuje radosti i starosti života, činnosti i nečinnosti, zatúlanú ovečku a aj stáda oviec.
Vstupné: 4 eurá

V sobotu o 20:00 zahrá po krátkej pauze Bardejovské divadlo svoju novú hru Ci hutorim, ty vole!
Česko-slovenská komédia o Slovákoch žijúcich v Prahe Ci hutorim, ty vole! humorným spôsobom zobrazuje život ľudí, ktorí odišli za prácou do zahraničia, kde si (ne)vytvárajú domov, (ne)prispôsobujú sa a (ne)strácajú svoju identitu „vychodňara“.
Vstupné: 5 eur, predpredaj vstupeniek v Bašte

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky