Týždeň v našej Bašte 24.február až 1.marec

Dobrý deň,
tento týždeň ide do tuhého. V sobotu nás čakajú voľby a ja nám všetkým prajem, aby sme zvážili, komu dáme svoj hlas a neignorovali možnosť voliť.

Naša ponuka na tento týždeň je tu:

V utorok, teda zajtra, o 19.00 sme si pozvali hostí na diskusiu Aký je život novinára?
Na naše otázky o novinách, novinárčine a novinároch budú odpovedať hostia, ktorých sme hľadali v lokálnych vodách, a teda: Mário Hudák, Peter Reviľák a Marianna Petejová Meššová.
Vstupné dobrovoľné

V stredu od 11.30 do 14.00 budeme spolu obedovať na Polievke pomoci.
Najesť sa a pritom prispieť na dobrú vec – na pomoc núdznym v našom okrese, to je benefičný obed.
Dobrovoľný príspevok

V stredu o 17.00 bude prvé stretnutie Klubu háčkovania.
Klub háčkovania je priestorom pre všetkých, čo radi pracujú s vlnou a háčikom, či ihlicami.
Prvé stretnutie bude zamerané na tých, ktorí s háčkovaním ešte len začínajú. Stretneme sa teda skúsenejší a menej skúsení a pomôžeme si zvládnuť základy háčkovania. Ak máte, tak si prineste vlnu a háčik, ak nemáte, tak zabezpečíme, stačí napísať na veronika.pachova@gmail.com.
Vstup voľný.

Vo štvrtok o 19.00 máme v kinovom programe Ukradnutý štát.
Vo filme vystupujú advokáti, blogeri, novinári a hlavne (bývalí?) agenti spravodajských služieb, pričom výsledný tvar bude predovšetkým analyzovať snahy ovplyvňovať verejný priestor prostredníctvom kompromitujúcich materiálov, utajovania alebo naopak zverejňovania určitých informácií v určitý čas tak, aby sa ustálil naratív, ktorý väčšina ľudí akceptuje ako skutočnosť…
Vstupné: 3/2 eurá

V sobotu o 19:00 sa na chvíľu zasmejeme na divadelnej komédii Pisočok.
Hlavnými postavami sú dve rodiny – dva manželské páry z východného Slovenska a ich deti, ktoré spolu žijú už pár rokov „nadivoko“ v Bratislave a konečne sa rozhodli, že spečatia svoje spolužitie, aj svadbou. Takže sa tieto rodiny musia prvýkrát naozaj stretnúť a to rovno v Bratislave.
Vstupné: 4 eurá, predpredaj vstupeniek v Bašte.

V sobotu o 22:00 počkáme na výsledky volieb v sprievode DJ Fjordwalker.
Fjordwalker – súzvuk trip-hopu, synthwave a ambientu. Päť rokov umeleckého života od Reykjaviku po Vladivostok a tisíce príbehov vyjadrených v hudbe.
Vstupné: 4 eurá

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.
Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky