Týždeň v našej Bašte 17.február až 23.február

Dobrý deň,
tento týždeň si pripomíname smutné výročie – druhý rok po smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na ich počesť bude aj v Bardejove organizované spomienkové stretnutie v piatok o 17.00 v Parku Emila Korbu (za Bazilikou sv. Egídia).

Vo štvrtok o 19.00 premietame film Zažiť to znovu.
Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20.00 sa môžete zo spomienkového stretnutia presunúť do Bašty na BardJam.
V poradí už ôsme stretnutie pre hudobných nadšencov. BardJam je príležitosťou pre všetkých, ktorí si majú chuť voľne zaimprovizovať na rôznych hudobných nástrojoch. Gitarové nástroje je nutné si priniesť.
Vstupné: 3 eurá

V sobotu o 20.00 je v programe tohtomesačný Kvíz v Bašte.
Vedomostná súťaž tímov, ktoré prechádzajú viacerými kolami a môžu získať zaujímavé ceny, alebo sa aspoň dobre zabaviť.
Vstupné: 2 eurá/osoba

V nedeľu o 16.00 pozývame malých aj veľkých do divadla na rozprávku O hlúpej žene.
Dozviete sa, že hlúposť kvitne v každom veku. Žartovná činoherná rozprávka s pesničkami pripomenie divákom, že láska prekoná aj hlúposť na svete.
Vstupné: 3 eurá/osoba

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky