Týždeň v našej Bašte 10.február až 16.február

Dobrý deň,
máme pred sebou Valentínsky týždeň. My v Bašte sa tomu síce programovo nijak výnimočne nevenujeme, ale sme určite za to, že prejavovať lásku treba :).

V stredu o 17:00 si príďte vyrobiť dekoráciu na Kreatívny večer – Makramé.
Makramé prežíva svoje znovuzrodenie!!! Spomeňte si na 70.roky, kedy viazať uzlíky bolo cool a príďte si vyrobiť nástennú dekoráciu z lístkov viazanú na dreve. Spolu si zhotovíme jednoduchý doplnok na zútulnenie vášho interiéru, pričom vybrať si budete môcť z rôznych farieb bavlnených špagátov.
Poplatok: 5 eur

Vo štvrtok o 19:00 v kine ponúkame film Poďme kradnúť kone.
November 1999. 67-ročný Trond žije v novoobjavenej samote. Začiatkom zimy zistí, že má suseda, ktorého spoznal už v roku 1948. Bolo to v lete, Trond mal vtedy 15 rokov a bolo to práve to leto, kedy ho jeho otec pripravoval niesť bremeno svojej nadchádzajúcej zrady a zmiznutia.

Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 pozývame na Večer s Artforom: Samo Marec.
Štartujeme nový diskusný formát nielen o knihách so zaujímavými hosťami v spolupráci s Artforum Prešov. V tomto roku nás čaká 5 takýchto diskusií. Prvá bude s blogerom Samom Marcom.

V nedeľu o 16:00 organizujeme pre deti Karneval a Show DeTom.
Fašiangy zavŕšime s našimi deťuchami poriadnou žúrkou. Najprv doma premyslite masky, nastajlujte sa, a v Bašte sa predveďte na karnevale, ktorý nebude obyčajný. Na náš karneval príde Tomík, ktorý nám predvedie kúzla, cirkusové kúsky, balónové kreácie a ooooobrovské bubliny.
Vstup platia deti od 1 roka – 4 €, rodičia zdarma.

V nedeľu o 19:00 privítame fínsku performerku v tanečnom predstavení Body recognition.
Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívne prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.

 

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:
Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

 

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky