Týždeň v našej Bašte 3.február až 9.február

Dobrý deň,
február sme začali vyprevadením Veľkej Británie z EÚ. Píšem o tom aj preto, že som na tom historickom zasadnutí k prijatiu dohody o Brexite v europarlamente bola. Čo presne to bude pre nás bežných smrteľníkov znamenať zistíme až časom, keďže do konca tohto roka sa nič na vzťahoch EÚ s touto krajinou meniť nebude. Zatiaľ len zvesili vlajku a zavreli dvere britským europoslancom.
A teraz si povieme, čo sa tento týždeň udeje v Bašte:

Vo štvrtok o 19:00 pozývame na komediálnu road movie 25km/h.
Po mnohoročnom odlúčení a rozdielne zvolených životných cestách sa dvaja bratia, Christian (43) a Georg (45), stretávajú na pohrebe svojho otca. Počiatočný súboj päsťou priamo na cintoríne, neskôr spočinutie v rodnom dome preliate množstvom pálenky, okorenené partičkou ping-pongu na život a na smrť – to všetko napokon vedie bratov k osudovému rozhodnutiu.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 zahrá u nás tunajšia kapela BPM.
Bardejovčanom určite známe zoskupenie, v ktorom sa pod skratkou ukrývajú tri mená – Beňa, Pillár, Mazár. Príďte si vypočuť ich blues rockový koncert.
Vstup voľný.

V sobotu o 20:00 máme ďalší hudobný večer – celoslovenský projekt Slovenská krčma.
V spolupráci s agentúrou Pohoda, mnohými krčmármi, umelcami a organizátormi kultúrnych akcií po celom Slovensku prichádzame s iniciatívou Slovenská krčma. Chceme ukázať, že Slovensko nie je rasistická krajina. Akcia prebieha 4. – 16. februára v krčmách po celom Slovensku.U nás vystúpia: HYPO KYRIE/ rap, ABYSS ABOVE/ death core, NAZI TAMPONS/ garage punk. V tento celý večer nejde len o hudbu. Bardejovská kapela Posledné decembrové dni vystúpi 13.2. v prešovskom Lokal Pube.

V nedeľu o 18:00 všetkých pozývame na diskusiu Môžu voľby dopadnúť dobre?
Nálada na Slovensku sa zmenila. Cítiť, že ľudia to chcú akosi inak. Majú nádej, že to môže byť lepšie, ale sú aj sklamaní a nedôverčiví. A tak budú pristupovať aj k voľbám – buď pokojne, s nádejou a rozvahou, alebo v strachu a nedôverčivo. Ak pôjdeme ako občania voliť v hneve, môže sa nám stať, že nevytrestáme len nehodných politikov, ale aj samých seba. Vstup voľný.

Momentálne si môžete v rámci otváracích hodín kaviarne pozrieť medzinárodnú výstavu kresleného humoru Ľubomíra Lichého a Brainwashing.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.
Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika
Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, Články, Novinky