Týždeň v našej Bašte 27.január až 2.február

Dobrý deň,
dni nového roku svižne odsypávajú, za chvíľu je február. Vlastne už tento týždeň. A my Vás chceme zaujať hneď od prvého. Bude vernisáž!

Dnes o 18:00 výnimočne otvoríme dvere Bašty na “diskusiu nielen o knihe” Jakub Drábik: Fašizmus.
Jakub Drábik je historik. Žije v Bratislave, kde pôsobí na Historickom ústave Slovenskej akadémie vied. Vyštudoval históriu a v roku 2014 získal na Ústave svetových dejín Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe titul PhD. Vo svojom výskume sa zaoberá komparatívnymi štúdiami fašizmu (predovšetkým britského a českého fašizmu) a dejinami Veľkej Británie v 20. storočí.
Vstupné dobrovoľné.

V stredu od 11:30 do 14:00 podávame pravidelný benefičný obed Polievka pomoci.
Výťažok z obedu poputuje rodine, ktorá sa nachádza v hmotnej núdzi. Príbeh konkrétnej rodiny sa dozviete pri polievke.
Dobrovoľný príspevok.

Vo štvrtok o 19:00 začína dvojdňovka pre tých, čo sa radi boja filmom Antológia mesta duchov.
Melancholická aj vtipná, poetická aj politická snímka québeckého režiséra Denisa Côtého využíva tradičnú ikonografiu duchárskych filmov na metaforické rozprávanie o našom strachu z „iného“.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 pozývame do divadla na predstavenie Žena v čiernom.
Najúspešnejšia hra na svete hraná už 30 rokov na londýnskom West Ende.
Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na Úhorných močariskách… Tajomný a znepokojivý dej vás doslova priklincuje k sedadlám!
Vstupné: 6 eur, predaj vstupeniek pol hodinu pred predstavením.

V sobotu o 18:00 organizujeme vernisáž dvoch výstav Ľubomír Lichý/cz a európsky kreslený humor Brainwashing.
Vďaka aktívnemu prešovskému kolektívu PRERAG sa svojou tvorbou odprezentuje československý karikaturista ĽUBOMÍR LICHÝ a výber medzinárodného kresleného humoru s názvom BRAINWASHING.

Vstup voľný.

OZNAM:
Pravidelné pondelkové podujatie Jógové cvičenie sa z dnes presúva na utorok v rovnakých časoch – 16:45 a 18:30. Táto zmena je len dnes kvôli podujatiu, inak ostáva vo svojom tradičnom dni a čase.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:

Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku. Najbližší pondelok bude kvôli programu Bašty harmonogram cvičení pozmenený! Konkrétnu zmenu uverejníme na fb stránke.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.
Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje

Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky