Týždeň v našej Bašte 20.január až 26.január

Dobrý deň,
sviatky a dovolenky sú už nadobro za nami, začala sa realita všedných dní a takisto realita našej spoločnosti – mnohí sledujeme súdny proces vo veci vraždy dvoch mladých ľudí, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a čoraz smutnejšiu realitu predvolebných prieskumov. My Vám ponúkame na to občas nemyslieť a občas to konštruktívne analyzovať.

Vo štvrtok o 19:00 si príďte pozrieť film Bojovníčky slnka.
Mladá právnička Bahar je na návšteve rodiny v Kurdistane. Pri útoku extrémistov zomiera jej manžel; ona sama a jej syn sa spolu s ďalšími ženami a deťmi stávajú rukojemníkmi islamistov. Niekoľko mesiacov po úspešnom úteku velí Bahar jednotke Bojovníčok slnka.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 uvítame všetky prihlásené tímy na Kvíze v Bašte #23.
Kvíz v Bašte pokračuje v roku 2020 aj s novinkami a novou bodovacou súťažou. Priprav sa teda na 23.pokračovanie!
Vstup: 2 eurá/osoba

V sobotu o 20:00 pozývame na koncert Lyrik H sólo (1995-2019) + Roland Kánik.
Očakávať môžete program, ktorý je prierezom Lyrikovej doterajšej tvorby, s dôrazom na najnovšie rilísy, pričom nebudú chýbať, možno nečakané, live úpravy viacerých trekov.

V pondelok o 18:00 výnimočne otvoríme dvere Bašty na “diskusiu nielen o knihe” Jakub Drábik: Fašizmus.
Jakub Drábik je historik. Žije v Bratislave, kde pôsobí na Historickom ústave Slovenskej akadémie vied. Vyštudoval históriu a v roku 2014 získal na Ústave svetových dejín Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe titul PhD. Vo svojom výskume sa zaoberá komparatívnymi štúdiami fašizmu (predovšetkým britského a českého fašizmu) a dejinami Veľkej Británie v 20. storočí.

Pravidelné komunitné aktivity v Bašte:
Každý pondelok o 16:45 a 18:30 a štvrtok o 8:30 a 17:00 sa koná pravidelné Jógové cvičenie. Stačí prísť a priniesť si voľné oblečenie a podložku. Najbližší pondelok bude kvôli programu Bašty harmonogram cvičení pozmenený! Konkrétnu zmenu uverejníme na fb stránke.

Každý utorok o 16:00 k nám prichádza Hudobníček. Je pre všetky deti do 10 rokov, kde hrajú na jednoduché hudobné nástroje, tancujú, spievajú, hrajú tanečné, pohybové a relaxačné hry. Učia sa jednoducho o nástrojoch, notách a stupniciach. Vedie pani učiteľka Andrea Šaryová z OZ Inkluzáčik.

Každú stredu o 17:00 pozývame do Anglickej čajovne. Môžete si prísť precvičiť tento language v neformálnej konverzácii v angličtine na rôzne témy u nás v kaviarni.

Každý piatok o 9:30 otvárame brány pre našu najstaršiu komunitnú aktivitu a tou sú Herničky pre deti. Herné dopoludnia pre rodiny s deťmi, ale vekové hranice nekladieme. U nás nájdete aj montessori pomôcky.

Program na celý mesiac nájdete TU.

Podujatia v našom programe aj v roku 2020 podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky