Týždeň v našej Bašte 10.december až 16.december

Dobrý deň,
v tejto predvianočnej atmosfére nami otriasla piatková tragédia z Prešova. Množstvo ľudí prišlo o svoj domov. Ak chcete pomôcť, tak na sociálnej sieti vznikla verejná skupina, kde sa dozviete ako môžete podať pomocnú ruku: https://www.facebook.com/groups/2376868609309122/.

A my sa neúnavne tento týždeň vrháme do vážnych i menej vážnych tém:
V utorok o 19:00 budeme diskutovať odborne na tému (Ne)kontrolovaná SK-UA hranica.
Niektoré aspekty života hranice medzi Slovenskom a Ukrajinou sa nám javia byť dobre známe, iné sú ale neprístupné ba nebezpečné. Ak sa chcete dozvedieť napríklad to, prečo sa na hranici medzi Slovenskom a Ukrajinou čaká tak dlho a prečo to (ne)môže byť inak, ste viac než vítaní.

V stredu o 19:00 prinesie Bardejovské divadlo ďalšiu reprízu svojej novej inscenácie Ci hutorim, ty vole!
ČeskoSlovenská komédia o Slovákoch žijúcich u Praze. Predstavenie je vypredané.

Vo štvrtok o 19:00 pozývame do kina na film Pardon, nezastihli sme Vás.
Jeden z najznámejších a najoceňovanejších súčasných britských režisérov Ken Loach nakrútil ďalšiu sociálnu drámu zo života ľudí, ktorí sa ocitnú v núdzi.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 sa cez rozprávanie dostaneme Stopom z Ohňovej zeme po Aljašku.
“Dážď, spaľujúce horúčavy, arktická zima, komáre a nezabudnuteľní ľudia. Vo dvojici sme prešli naprieč 14timi krajinami odkázaní na našu schopnosť zžiť sa s prostredím, zvykmi a domácimi, no predovšetkým na schopnosť zápasiť s našimi vlastnými pochybnosťami. Pretože niekedy je ťažšie vzdať sa ako tvrdohlavo pokračovať.”
Vstupné: 3 eurá, predaj pol hodinu pred podujatím.

V sobotu o 20:00 dávka hudby na štvorkoncerte PUNKY PANKY PINKY PENKY.
Pekný a hlavne klasicky punkový koncert v podobe kapiel: LIDSKÉ ZDROJE / aut,cz – 77 špinavý klasik punk rock, MOMMY IS MENTAL / aut – grunge garage girl punk, CONCUSSA / sk – crust dis punk, PRACH / sk – garage punk.
Vstupné: 3 eurá

V nedeľu o 19:00 k nám príde Divadlo Alexandra Duchnoviča: O dvoch generáloch.
Generáli sa nečakane ocitnú na opustenom ostrove uprostred šírošíreho mora. Ich jediným partnerom je veľký jedálenský stôl! A – divák! A nečakané prekvapenie! A viac už neprezradíme… Len to, že na vás čaká skvelá divadelná zábava!
Vstupné: 5 eur v predpredaji TU/ 7 eur na mieste. Počet vstupeniek v predpredaji je limitovaný, po ich vypredaní bude zakúpenie vstupenky možné len v deň predstavenia pol hodinu pred podujatím.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky