Týždeň v našej Bašte 2.december až 8.december

Dobrý deň,
prehupli sme sa do decembra a v našom programe sa objavili podujatia s prívlastkom “vianočné”. Taká vianočná atmosféra u nás zatiaľ nie je vizuálne očividná, ale keď sa budete v kaviarni pozerať poriadne, tak každý deň nájdete náš príspevok do netradičného adventného kalendára – darček od nás pre vás. Prvý z nich bol odhalený už v nedeľu – vstupenka do kina.

Vo štvrtok o 19:00 odštartuje Slávnosť krátkeho filmu 2019.
December patrí oslavám krátkeho filmu! Pripravujeme výber najlepšej krátkometrážnej tvorby – výber slovenských krátkych filmov, ktoré upútali na medzinárodných festivaloch.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 koncertom ZVA 12-28 band začína druhý ročník spomienkového mini festivalu Folkové Vianoce Mira Žáka.
Svojou interpretáciou a tvorbou sa kapela ZVA – slovenská top kapela žánru blues – výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Najmä v posledných rokoch existencie kapely kulminuje ich pôvodná tvorba.
Vstupné: 4 eurá

V sobotu od 9:00 do 16:00 otvárame Vianočný handmade trh a bazár v Bašte.
Dajte si čas, príďte si oddýchnuť, poklebetiť, povyberať pekné veci za super ceny, či pre radosť sebe alebo niekomu pod stromček. Navaríme si aj punč, prinesieme koláčiky a pustíme k tomu dobrú muzičku.

V sobotu o 20:00 pokračujú Folkové Vianoce Mira Žáka koncertom Oldřicha Janotu.
Nádherné básne, minimalistická gitara a celková atmosféra tohto českého umelca je na nezaplatenie. Po niekoľkých rokoch znova v Bardejove.
Vstupné: 3 eurá

V nedeľu o 16:00 máme prednášku a workshop pre rodičov – Artikulačné cvičenia pre deti.
Pozývame vás na stretnutie s logopedičkou Mgr. Lenkou Kačmárovou, s ktorou si budeme cvičiť jazýček, aby sme doma pomohli našim deťom natrénovať, čo treba, pre čistú výslovnosť. Bude priestor na debatku, poradu, praktické ukážky aj prednášku, aké chyby robíme a čoho sa vyvarovať.
Vstupné dobrovoľné.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky