Týždeň v našej Bašte 30.september až 6.október

Dobrý deň,
čas rýchlo plynie, mesiac za mesiacom, rok za rokom. Náš čas v Bašte sa pomaly míňa a my máme ešte stále veľké plány. Preto sme požiadali o predĺženie nájmu a už tento štvrtok sa o našej žiadosti bude rozhodovať. Tak držte palce a nezabudnite prísť na program:

V stredu o 19:00 budeme hovoriť o ekológii v udalosti StVeda: Ekológia nie je triedenie odpadu.
Ekologický výskum dnes predstavuje jedno z najdôležitejších odvetví vedy, pretože svojím multidisciplinárnym prístupom dokáže prepojiť súčasnosť s našou minulosťou ako aj budúcnosťou. Akým výzvam čelí moderný ekologický výskum? Aké otázky nám pomáha zodpovedať?

Vo štvrtok o 19:00 premietame film Trafikant.
Filmová adaptácia svetového bestselleru Roberta Seethaltera. Dojímavý príbeh o mladíkovi, ktorý sa zamestná v trafike a tam sa zoznámi a spriatelí s jej pravidelným zákazníkom – Sigmundom Freudom.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 18:00 pozývame na gazdovské pletky na tému Apiterapia – liečba včelími produktmi.
V prednáške v spolupráci s apipraktik.sk dostanete odpovede napríklad na to, čo je to perga, na čo môžeme použiť včelí peľ, alebo o čom samotná apiterapia je. Samozrejme bude tento piatkový večer osladený i ochutnávkami včelích produktov z nášho regiónu.

V sobotu o 17:00 začína 9. ročník festivalu Deň architektúry 2019.
Festival začína architektonickým workshopom pre všetkých Bardejovčanov, ktorý je tematicky zameraný na verejný priestor.

O 20:00 bude v rámci festivalu špeciálny Kvíz v Bašte: Architektonický špeciál. Prihlasovanie tímov TU.
Festival pokračuje v nedeľu v Bardejovských kúpeľoch.

V októbri nám pribudla nová výstava, ktorú si môžete pozrieť už od zajtra – Štefan Pillár: výstava obrazov. Umelec z Bardejova-Štefan Pillár kreslí obrazy digitálne perom na grafickom tablete. Digitálne nakreslené diela dáva tlačiť ako obrazy na plátno alebo plastové dosky. Vo svojej tvorbe zobrazuje svet tak, ako ho vníma svojimi pocitmi. Tvorí autorské diela s abstraktným nádychom.Výstava je predajná a potrvá do konca októbra.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky