Týždeň v našej Bašte 17.jún až 23.jún

Dobrý deň,
tento týždeň naplníme veľmi pestrým programom – od výtvarného umenia, cez kino, diskusiu, kvíz, hudbu až po divadlo. Znie to lákavo, však?

V utorok, teda dnes o 18:00 otvoríme výstavu s názvom Maľ(u)b(!)a.
Výstava študentov Štúdia pre dospelých súkromnej ZUŠ Pod Vinbargom bude koncentráciou študijných malieb z aktuálneho školského roka. Práce vznikali pod vedením Mgr. Tomáša Telepáka, PhD. v priereze tém krajina, človek, zviera.
Vstup voľný.

Vo štvrtok o 19:00 premietame film Cez kosti mŕtvych.
Cez energickú a značne excentrickú postavu Janiny Dušejkovej, učiteľky angličtiny v dôchodkovom veku, sledujeme vzrastajúcu hrôzu malej osady na poľsko-českom pohraničí, v ktorom sa v rýchlom slede stane niekoľko záhadných vrážd bez jasne vysvetliteľnej logiky alebo motívu.
Vstupné: 3/2 eurá

V piatok o 20:00 pozývame na diskusný formát Reflektor.
Piatková diskusia o tom, aký má zmysel lietať na Mesiac, prečo máme túžbu objavovať nové planéty a či sa niekedy (ne)dostaneme na Mars. Hosťom bude Jakub Kapuš (SOSA – Slovak Organisation for Space Activities).
Vstupné: 15 — 62 rokov: 2 €
ostatní: zdarma

V sobotu o 19:00 pre vás pripravujeme Beerkvíz s remeselným pivovarom Jama.
Radi kvízujete? A radi spoznávate nové remeselné pivá? Spojili sme to dokopy! Spolu s KuBbo Select a JAMA Craft Brewery Vás pozývame na prvý pivný kvíz v Bašte.
Svoje tímy prihlasujte cez: https://forms.gle/hvNW4FGKx5ir3pQ29. Kapacita miest je obmedzená. Registrácia tímu stojí 5 € (v cene je zároveň zahrnutá 2x ochutnávka piva 1,5 dcl). Veľkosť tímu 2-6 osôb.

V sobotu o 21:00 pokračujeme v dobrej nálade koncertom Melodic Ones.
Kapela z Turca nám prinesie indie rock.

V nedeľu o 16:00 posledné divadlo pre deti pred letnou pauzou – O tučniakovi.
V teplom počasí sa trošku schladíme rozprávkou z prostredia južného pólu :)
Antarktída, najjužnejšie miesto na svete plné extrémov. Oslepujúco biela planina pokrytá snehom a ľadom. Nerastie tam ani jediný strom, ani jediné stebielko trávy. Uprostred tejto planiny sedí tučniak… Vhodné pre deti od 3 rokov.
Vstupné: 3 eurá

Program na celý mesiac nájdete TU.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika
Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky