Týždeň v našej Bašte 2.apríl až 8.apríl

Dobrý deň,
prvý apríl je za nami a s plnou vážnosťou oznamujeme náš program na tento týždeň:

Vo štvrtok o 19:00 premietame film Leto.
Leningrad, začiatok osemdesiatych rokov. Neoficiálnou hudobnou scénou hýbu miestni nasledovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho alebo Talking Heads. Patrí k nim aj mladý Viktor. Keď sa stretáva so svojím idolom Mikom a jeho krásnou ženou Natašou, začína leto plné hudby, priateľstva a zakázanej lásky.
Vstupné: 2/1,50 eur
Viac info: https://www.facebook.com/events/428995004518943/

V sobotu od 9:30 do 16:00 organizuje Komunitná nadácia v Bardejove workshop Zero waste.
Pre všetkých, ktorí by radi prispôsobili svoje bežné činnosti spôsobu šetrnejšiemu k prírode a dozvedeli sa viac o tom, ako sa to dá aj v našom meste. Lektormi workshopu budú Laura Martinková (bezobalový obchod v Prešove) a Alexander Starinský (aktivista v oblasti zhodnocovania odpadu).
Účastnícky poplatok: 3 eurá
Prihlasovanie a viac informácií TU

V sobotu o 20:00 pozývame na divadlo Blues jedného otca.
Monodráma Blues jedného otca, je inšpirovaná knihou Petra Šabacha Putovanie morského koňa. Jej hlavnou témou, je život muža na “materskej dovolenke“. Text Petra Palika je v mnohom autentickou výpoveďou autora, a nesie v sebe stopy dokumentárneho divadla.
Vstupné: 4 eurá
Viac info: https://www.facebook.com/events/393323651459164/

V nedeľu o 16:00 ponúkame predstavenie pre deti od 6 rokov a dospelých Židovské príbehy.
Činoherno-bábková inscenácia vtipno-melancholickým spôsobom podáva príbehy troch židovských detí, ktoré prežívajú čas vojny tak, že si rozprávajú pútavé príbehy.
Vstupné: 3 eurá
Viac info: https://www.facebook.com/events/335058147399772/

Práve prebieha v Bašte výstava kresieb a frkov V. Harajdu s názvom Nedostatok humoru je vážna psychická porucha. Prísť sa pousmiať nad kresbami z prostredia bardejovskej radnice môžete do 28.apríla.

Ďakujeme, ak aj tento rok darujete 2% z dane práve nám.

Komunitná nadácia Bardejov štartuje už štvrtý ročník Behu za A(tra)ktívny Bardejov, kde všetci bežci svojím štartovným podporujú jeden z vybraných projektov. Aj my sme sa zapojili projektom Zaves to v Bašte na vytvorenie závesného galerijného systému pre naše výstavy. Informácie o všetkých zapojených projektoch a možnosť zaregistrovať sa nájdete TU.

Aj tento rok nás z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.
Krásny a úspešný týždeň za Baštu praje
Veronika

 

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, Novinky