NOVINKY V NAŠEJ DIFFERENT RECORDS DIELNI

OJOJ. Sluchátka sa opotrebujú i gramafón dostane zabrať. Ale ten pocit po posluchu sa nedá ničím už potom vyvážiť… Nech sa páči!

HELE NOVINKY NA DIFFERENT RECORDS AND DISTRIBUTION

Dlhohrájúce platne LP
• OI POLLOI – DÚISG! 10 eury
Klasika škótska jak remeň. Celý album v Gaelic jazyku a riadne nakopnuté. I vyznávačom iných žánrov všelijakých táto stará anarcho-punková kapela niečo povie. Som si istý. Takže normálna LP s ich povestne známym keltským image. Samozrejme objemná knižka textov a pokecov a obrázkov v engliš k tomu. Album vyšiel ku ich európskemu tour. Vydali Plastic Bomb and Social Bomb Records.
• ON THE EDGE OF FOREVER – ALWAYS ON THE LOSING SIDE 10 eury
Mladá švédska Xkárová kapela, mastiaca hard core metalový moshový i trochu postový žáner. Šťava tam je cítiť a pripomienka na košických Karge Meri cítiť. Takže dobrá doska celkom. Vyšlo v roku 2014 u Monument Records a The Underground Fraction.
• BORN AGAINST – NINE PATRIOTIC HYMNS FOR CHILDREN 10 eury
New Yorkská kapela hrajúca v 90tych rokoch. Toto konkrétne je release album z roku 1991 a nečakaj nič iné, než angažovaný pichľavý škaredý hard core punk, ktorý je povestný pre tú dobu. Celá doska silno venovaná cirkvám a zverstvám, ktoré má za sebu. Dizajn protestný a výsmešný k tomu samozrejme. No a vydal americký Prank Records samoška.
• JESUS CROST – FEHLENTSCHEIDUNG 8 eury
Zaujímavá doska. Holandská ostrá grind/fast/power violence/ expres mlátička o dvoch škrekoch a beatoch riadnych. A nájdete tam i reggae napríklad. Výborná zmes, ktorá nebude nudiť ani iných vyznávačov. Pre pamätníkov i v Bardejove odohrala táto banda svoj set kedysi skorej… Vydali belgické labely Filth-Ear a Amber records.
• DESPEŇAPERROS – HEREJÍA 10 eury
Kapela z baskicka, dobre španielska teda, hranične. Sludge, crust i metal pospájaný a nasratý a zvuk im robil dobrý týpek že. Mrte labelov zo sveta sa spojilo, od nás Skaven Records priložil ruku ku delu. Atmosféru to má výtečnú, na sluchátka ku borovičke nádhera. 8 songov sa ti zapáči na tejto LP hneď.
• HEART ATTACK – TOXIC LULLABIES 1980-84 12 eury
Prierez tvorbou tejto New Yorkskej bandy, ktorá to rokenrol mlátila v 80tkach. Výborne ale teda. Celkovne 26 songov na tejto LP zohrávala úlohu pôvodne na 5 albumoch. Teraz to máš na jednej doske. Ty vole ten zvuk, na potešenie. Gitara, basa a bubony a všetci spievajú samozrejme…
• NULLA OSTA – KAD UTIHNU PSI DOBA VUKOVA 8 eury
Počin viacerých menších labelov z európy, medzi nimi i našich Ffud Records. Nasratý a jedine na priamu čiaru orientovaný punk zo Slovinska. Rýchle, nasraté a priame. Hrubý prechlastaný spev, trochu do OI. Nijako sa s tým neserú, zohraté je to veľmi dobre. Cítiť juhoslovanskú tradíciu.
• ZAPRTI ODDELEK –st 8 eury
Znova prsty vo vydaní majú kluci z Ffud Records, znova slovinská kapela. Tentokrát ale bisťu ide o hromný grind core. Veľmi dobre nahraté a človeče ani to extra nenudí. Klasika 2 vresky, pomalšie striedačky s klepačkami a dvojšľapka nemože chýbať samoška. A hlavne zrozumiteľné pekne celkom. Daj na sluchátka.
• SPIT – POISON IN YOUR HEAD 8 eury
Toto je extra doska. Výborný počin. Kto má rád Minor Threat a podobné kapely a nemá túto bandu z Tel Avivu, ta neznam. Skvelá energia a rýchlosť. Angličtina dobrá a nahrávka super. Mastrovali im to borci z New Yorku. Spoluvydali i naši Ffud Records. Takže old school 80tkové nátery ešte nezomreli. Skorej opačne, ty vole. Ešte zober skate a šiltovka nahor!
• PELIGRO! – st 10 eury
Barcelonský hard core punk natresk, spievajúci v rodnej espani reči. Sem tam i kratke soličko sa objaví a frajerinky s gitaru, sem tam i zborospevy. Keby hral Led Zepelin dohneska, ta by z nich boli také pankáči, jak Peligro! Vyšlo u Discos Enfermos.
• SEE YOU IN HELL – UMĚT SE PRODAT 8 eury
Doska pôvodne ešte z roku 2004. Neviem už koľko sa jej predalo a jaký je to repress. To je jedno. Túto brnenskú úderku zvlášť nepredstavovať. Čitateľný hard core raw punk. Ostrý a veľmi dobre otextovaný. Samozrejme celá grafika s rovnakým ešte posterom vo vnútri je plus veľkým. Obesený kravaťák je jedným z najznámejších obalov u nás, myslím. Vyšlo u Ultima Ratio.
• AD CALENDAS GRAECAS – ZTRÁCÍŠ 8 eury
Túto dosku si buď zamilujete alebo necháte tak. Taký je moravský punk v okolí kapiel CO-CA alebo Innoxia Corpora napríklad. Výborný obal, výborné texty a našľapaná muzika. Agresívne a naplno v úprimnosti. 14 songov naboso vo vydaní Ultima Ratio.
• 6 MAS – RAPE THE EARTH… 8 eury
Hustý crust grind metalový Vám ponúkne táto brnenská mlátička. Materiál nahrali v roku 2009 ešte, vyšlo to neskorej za prispenia 8 malých českých labelov.
• NIČITEĽ – MATKA
Novinka. LP debut tejto spišsko-novoveskej kapely. V trojke za buster basy, škreku a bicích vás s pridanými slučkami violončela a iných zvukov. Celé okorenené reálno-dekadentnými básňami. Dobre.Alternatívny core s presahmi do iných vôd. Navyše sa výtvarne pekne pohrali aj s obalom, čo je veľmi príjemné. Naco škatuľky, popočúvaj.

Krátkohrajúce platne EP
• ZEMĚŽLUČ – ODLOŽTE VŠECHNU NADĚJI
Klasika brnenského punku s prístupom.
• ZEMĚŽLUČ – ZABIT V AKCI
Druhá malá doska týchto punk veteránov.
• JACK / BOMBATOLCSER
Brutal grind hard core crust mix from Hungary and Czech Republic
• SLAVERY / HOW LONG
Prvne pražský temný disbeat crust a druho ostravsko po poľsky crust crust.
• RESTRICTION / COMMODORE 64
Tentokrát južné čechy split. Extra rýchlovka hard core punku po oboch stranách.
• RABIES / KLUTZ
Prvo riadny fast hard core violence náter čechy. Druho fast hard core violence edšte kratší čechy. Fajný split
• BESTHOVEN – They wont stay dead / DIS-K47 – Proč to takhle musí být?
Prvý ja one man punk/crust borec kapela z brazílie a druhý je crust band český. Tak je to
• FYASCO – PODNECHTOMBYVANAJVACSIATMA
Veľmi dobrá doska trenčínskej chaos mix hard core punku bordeľ. Odporúčajme.

Dlhohrajúce kazety MC
• DEADFALL – 2001-2004
Agresívny hard core zo San Francisca s thrash vplyvom. Komplet materiál. Dobrota.
• KRUSH – BY ALL MEANS NECESSARY
Kompletná diskografia z rokov 1997-2004 o 37 songoch tejto známej holandskej crust/grind kapely.

Publikujte tento článok na:
Filed under: Články, Novinky, Recenzie