AJ TAK SME VŠETCI LEN ĽUDIA alebo poďme sa baviť o utečencoch

SOBOTA 12.11.2016 / BAŠTA – KULTUR CENTRUM, BARDEJOV / 18.00

Srdečne pozývame na projekciu filmu AJ TAK SME VŠETCI LEN ĽUDIA a zároveň i na diskusiu s režisérkou filmu Sárou Činčurovou.

Premietanie filmu Sáry Činčurovej, mladej slovenskej dokumentaristky. Ide o jej prvý veľký dokument o ženách a deťoch na úteku. Sára absolvovala niekoľko ciest na Ukrajinu, do Francúzska (utečenecký tábor v Calais), Rakúska a Gruzínska, kde zaznamenávala život žien a detí, ktoré ušli pred konfliktmi na východe Ukrajiny, z Južného Osetska, z Afganistanu a Sýrie. Niektoré sú presídlenkyne vo svojej vlastnej krajine (Ukrajina, Gruzínsko), Iné žijú ako utečenkyne na Slovensku. Delia sa o svoje príbehy, rozprávajú o úteku, o novom živote, o traume, o živote utečenca.
Diskusia: 60 minút
O osude žien a detí, ktoré museli nedobrovoľne opustiť svoj domov, sa porozprávame s autorkou a režisérkou filmu Sárou Činčurovou a s Faisalom Kamali, mladým chalanom z Afganistanu, ktorý prišiel na Slovensko ešte ako dieťa. Moderovať diskusiu bude Barbora Meššová, právnička Ligy za ľudské práva, ktorá už viac ako 12 rokov poskytuje právnu pomoc utečencom na Slovensku.

https://www.facebook.com/events/649090895251835/

 

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, KINO KAMEŇ, Novinky