Koncert kapely LONGITAL v Bardejove k novému albumu DIVOKO a dokument SLNKO STÚPA o kapele v réžii Petra Kováčika

Koncom októbra, presne 27.10. o 18.00 to začne. Peter Kováčik je náš kmeňový filmátor a Longital je kapela, o ktorej urobil film. Tradičný štvrtkový filmový večer ale v tomto prípade tradičný nebude. Po filme naživo silno vystúpi i samotný LONGITAL. Takže si pripravte cvičky i emócie…

Nový album skupiny DIVOKO vyšiel v septembri 2016 na značke Slnko Records. Album aj na turné predstavujú Longital ako trio : Shina (spev, basová gitara, sláky), Dano Salontay (gitara, spev, sláky) a Marián Slávka (bicie, klavír, spev)

Hudba.sk píśe: “V kontexte doterajšej tvorby nahrali Longital svoju najodvážnejšiu platňu. Neskrotnú, povznášajúcu, zrozumiteľnú a neuchopiteľnú zároveň, vydávajúcu neodvolateľné svedectvo o celom desaťročí”. Celá recenzia: http://hudba.zoznam.sk/recenzie/07-10-2016-divoko-je-odvaznym-pokusom-longitalu-o-navrat-k-prapodstate-hudby/

Va úvod večera premietneme film SLNKO STÚPA (40 min, réžia Peter Kováčik 2010) ktorý zachytáva Longital v rozhovoroch a záberoch na turné. Z filmu sa dozviete všetko čo ste chceli vedieť o Longital a ich odvážnom rozhodnutí venovať sa naplno hudbe a vlastnému vydavateľstvu Slnko Records. A osobne od členov kapely zisíte čo sa za päť rokov zmenilo v ich ceste a na slovenskej i zahraničnej hudobnej scéne.

Foto kapela: Petra Áčová

Prvý zverejnený singel a klip z albumu – Rozpletám.
https://www.youtube.com/watch?v=9hWLmYqtXyY

web longital : https://www.longital.com/

facebook Longital: https://www.facebook.com/Longital/

Lístky na celý Longital večer:

Predpredaj: 5 € (Kníhkupectvo Radosť / Libresso Lowy, Radničné námestie 26, Bardejov alebo cez zdruzenie@ozdifferent.sk)
Na mieste: 7 €

Publikujte tento článok na:
Filed under: Akcie, BAŠTA, KONCERTY, Novinky