2% pre DIFFERENT OZ

OZ Different funguje už od roku 2003, to značí, že už ťahá druhú desiatku svojho pôsobenia v Bardejove. Prioritou činností združenia je v súčasnosti rekonštrukcia priestorov Hrubej bašty na Veternej ulici. Aktivity v nej realizujeme v daných podmienkach už druhý rok, no zázemie tohto historického objektu  je potrebné budovať od základu. V minulom roku sme objekt napojili na elektrinu, spravili vodovodnú aj kanalizačnú prípojku. Podali sme žiadosti na viaceré grantové výzvy vďaka ktorým chceme ďalej vybudovať sociálne zariadenia na prízemí, spraviť nové elektrické vedenie v objekte spolu s vykurovaním, vymeniť dvere a okná, položiť drevenú podlahu, a tak ďalej. Je toho dosť.

Okrem stavebných prác aj naďalej usporadúvame rôznorodé kultúrne a komunitné podujatia v Bašte alebo v iných priestoroch v meste. V minulom roku to boli napríklad trojdňový Megashit festival s vystúpeniami od punkfolku cez klasickú hudbu až po postrock, pravidelný decembrový Jeden svet s výberom dokumentárnych filmov z celého sveta, alebo Jarmočné baštovanie s diskusiami, filmami, hudbou a netradičným trhom.

Špeciálny priestor má platforma Zelený Bardejov, ktorej cieľom je vytvorenie databázy informácií z oblasti ekológie a trvalo udržateľného rozvoja, a ambíciou pozdvihnúť naše spoločné ekologické povedomie.

Viac informácií jemožné nájsť na našej webovej stránke ozdifferent.sk, prípadne aj na facebooku.

Naše aktivity sú predovšetkým na dobrovoľníckej báze. Financie na rekonštrukcie a niektoré aktivity získavame z verejných grantových súťaží. V súčasnosti je však aktuálna ešte jedna možnosť, o ktorú sa uchádzame. Sú to dve percentá z dane. Aj vďaka nim by sme chceli napredovať v rekonštrukcii priestorov a pokračovať v rozbehnutých aktivitách. Za podporu ďakujeme.

Publikujte tento článok na: