Účastníci tohtoročného festivalu FOREVER MEGASHIT FEST IV

forever-megashit-fest-4

Tu je stručné popiskovanie kapiel, ktoré budú tento rok hrať na different spomienkovom alternatívnom festivale. Nech sa ľubi…

ROZPOR / BRATISLAVA /

Jedna z našich najznámejších Oi! punkových kapiel. Príznačný pre kapelu je jednoznačný a nekompromisný postoj k fašizmu v našich uliciach. Na rozdiel od viacerých kapiel je Rozpor jedna z mála, ktorých členovia ku problémom pristupujú svojim vlastným, tvorivým spôsobom.

ST. BLACK / KOŠICE /

Aj keď táto dark core metalová kapela už funguje niekoľko rokov, v našich luhoch ešte nie je veľmi známa. V každom prípade sa ale môžeme tešiť na zmes dlhších melodických metalových pasáží v kombinácií s kratšími gitarovými zasekávačkami a výborne ladeným spevom.

DATUM VYROBY/ BARDEJOV /

Miestna street hard core punk kapela, ktorá funguje už zopár niekoľko rokov. Počas nich sa chlopi stihli nástrojovo vyhrať a vykryštalizovať na kapelu s hutným melodickým zvukom. Na koncerte hlavne predstavia veci z pripravovaného albumu.

EMA CAMELIA / ČESKÁ REPUBLIKA

Aj keď sa táto kapela nerada štýlovo vyhraňuje, v súčasnosti patrí medzi vrcholných predstaviteľov hutného a temného emo hard coru nielen u nás. Dlhé emotívne pasáže umocňujú ešte kruté klávesy a pichľavý vreskot. Peklo na zemi.

ALETHEIA / NOWY SACZ / POĽSKO

Fakt, že potenciál a kvalita kapiel, ktoré fungujú blízko za našimi severnými hranicami, je u nás ešte stále nedocenený. Tentokrát u nás zahrá poprvé jeden zo súčasných predstaviteľov starej poľskej grind core školy. Členovia tiež aktívni pri organizovaní koncertov v ich meste pod hlavičkou Crusty Of Core.

ORTODOX / DEBICA / POĽSKO

Týchto poľských punkáčov veľmi predstavovať nemusíme. Na našom druhom ročníku tu svojim priamočiarym punkom rozvírili riadne naše kalné vody. Jasný predstaviteľ starej poľskej punk školy s charakteristickým zvukom a hlavne prejavom. Z albumu nijak zvláštne, ale naživo zaručená živelnosť.

JHATOR / PREŠOV

Títo páni už tiež absolvovali jeden ročník nášho festivalu (prvý), avšak pod iným názvom. Tak jako vtedy, aj teraz sa svojim dvojčlenným, ťahavým a pomalým sludge corom pričinia o navodenie melanchólie a clivoty. Jeden člen je navyše bývalým členom JOHN ASTIN – kapely, v ktorej mastil aj nebohý Vladko Kačmár.

CITRONELA SOUND SYSTEM / KOŠICE

Už nejaký čas spestruje túto scénu svojou slušnou zbierkou reggae, ska, punk and roll vinylov aj košický DJ Citron. Vždy raz v mesiaci zabáva a roztancováva ľudí v prešovskom Wave Clube, kde si už vytvoril fajnu tradíciu. U nás je poprvé a mal by nás sprevádzať celým večerom v miestach medzi kapelami i po nich.

Publikujte tento článok na: